LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Andra, Līva, Līvija
< Februāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Lielaucē iedzīvotāju sapulce norisinājās mierīgi
(08.11.2019.)
Lielaucē iedzīvotāju sapulce norisinājās mierīgi
Lielaucē iedzīvotāju sapulce norisinājās mierīgi

6. novembra vakarā iedzīvotāju tikšanās ar domes priekšsēdētāju, pašvaldības vadību, iestāžu un nodaļu vadītājiem notika Lielaucē, uz ko bija sapulcējušies ap 20 lielaucnieku. Lielauces pagasta pārvaldes vadītāja sapulces sākumā stāstīja par paveiktajiem lielākiem un mazākiem saimnieciskiem darbiem, nosaucot arī uz šo brīdi iztērēto no pašvaldības budžeta.

Tā kā iedzīvotājiem bija iespēja arī ātrāk iesūtīt jautājumus, to bija izmantojuši vairāki lielaucnieki, lai rastu atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, uz ko tad arī sapulces laikā tika sniegts skaidrojums.

Kā ikvienā no pagastiem, arī Lielauces pagastā ik gadu tiek veikti saimnieciskie darbi, kas prasījuši ne mazus finanšu līdzekļus, tā, piemēram, uz šo brīdi no ceļu uzturēšanai plānotajiem līdzekļiem ir atlikuši vien ap 500 eiro, līdz ar to nepieciešamības gadījumā tie būs jāmeklē no citiem darbiem paredzētās naudas. Kapu apsaimniekošanas vajadzībām, t.sk. kapu digitalizācija, šogad prasījusi teju 4000 eiro, Lielauces pagasta teritorijā šogad izbūvēti vairāki celiņi, kā arī sakārtota O.Kalpaka teritorija, uzstādīts jauns ziņojumu dēlis, kā arī veikti citi nepieciešami darbi, piemēram, sakārtota teritorija, kur nodega šķūnis, utilizējot degušās krāsmatas. Tāpat D.Meldere informēja par veiktajiem ceļu rekonstrukcijas darbiem, kam iztērēti vairāk kā 440 000 eiro, t.sk. Eiropas Savienības piesaistītais finansējums 90% apmērā no attiecināmajām izmaksām. Pēc paveikto darbu uzskaites pagasta pārvaldnieces atgādināja klātesošajiem par pagājušā gadā izteiktajām vēlmēm, no kurām visas tikušas arī izpildītas, t.sk. pašvaldība šogad rīkoja akciju, kā laikā novada iedzīvotājiem bija iespēja lapas nodot bez maksas.

Viens no sāpīgākajiem jautājumiem, ko jau rakstiski bija uzdevusi daudzdzīvokļu mājas “Dzelmes” iedzīvotāja L.Liepkalne, bija par šīs ēkas jumta kritisko tehnisko stāvokli, kas, viņasprāt, ir tik bojāts, ka pa kāpņu telpu lietus laikā bez lietussarga nav iespējams pārvietoties, tāpat tika uzsvērts, ka šajā mājā ļoti nepieciešams kāpņu telpas remonts, jo tas nav veikts, kopš māja tikusi uzbūvēta. Par šīs problēmas risinājumu skaidrību ieviesa SIA “Auces komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja Solvita Vilčinska: “Tā kā namu apsaimniekošanas plāni tieši šobrīd tiek sastādīti, un šajā gadā uzkrātā nauda, kas paredzēta apsaimniekošanai bija tik, cik bija, tad arī darbus varējām veikt tieši tik, cik pietika finansējums, proti, jumts tika sakārtots 1/3 no mājas. Šobrīd tiek plānots arī pārējā jumta seguma remonts, kas varētu notikt nākamā gada pavasarī. Attiecībā uz kāpņu telpas remontu jāsaka, ka darbinieks, kurš ir atbildīgs par namu apsaimniekošanas plānošanu, tuvākajā laikā sasauks iedzīvotāju kopsapulci, lai noskaidrotu iemītnieku viedokli, kuriem jāvienojas par šo darbu nepieciešamību.”  Vienlaikus S.Vilčinksa uzsvēra, ka ikvienā mājā, kuru SIA “Auces komunālie pakalpojumi” apsaimnieko, darbi var tikt veikti tādā apjomā, kam pietiek finansējums no mājas uzkrātajiem līdzekļiem, turklāt vienmēr primāri tiek veikti tie darbi, kas attiecīgajā brīdī ir paši svarīgākie. Konkrēti daudzdzīvokļu dzīvojamo māju “Dzelmes” uzņēmums apsaimnieko no 2015. gada. Tā pati kundze vēlējās zināt, kā tiek piedzīti parādi par komunālajiem pakalpojumiem, vēloties no uzņēmuma sagaidīt efektīvāku rīcību ceļā uz šo mērķi. Iedzīvotājus arī interesēja jautājums, kāpēc Lielaucē nepieciešami 4 kurinātāji, uz ko tika sniegts izsmeļošs skaidrojums, turklāt S.Vilčinska izteica cerību, ka nākotnē tomēr katlu māju vajadzētu rekonstruēt, kam nepieciešami papildu finanšu līdzekļi, taču tas nodrošinātu automātisku katlu mājas darbību un varētu ietaupīt uz darbinieku algām. SIA “Komunālie pakalpojumi” nozares vadītājam A.Pumpuram nācās skaidrot, kā un vai ir atrisināta situācija ar patvaļīgi ierīkotu silto grīdu kādā dzīvoklī, kas sadārdzina iemītniekiem apkures izmaksas. Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka Lielaucē daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās situācija ir diezgan sarežģīta, jo gandrīz katrā otrajā dzīvoklī ir kāds radiators, kas uzlikts “uz savu galvu”.

Otrs iepriekš iesūtītais jautājums no Lielauces iedzīvotāju puses bija par Lielauces parku, uz ko atbildot, D.Meldere norādīja, ka Lielauces pils parks ir LLU īpašumā, kas nav ieinteresēta ne pils, ne arī parka apsaimniekošanā un uzlabošanā, līdz ar to pašvaldība nekādus finanšu līdzekļus ieguldīt šī parka apsaimniekošanā un labiekārtošanā nedrīkst, taču viņa vienlaikus izteica cerību, ka ar jaundibinātās Lielauces biedrības iniciatīvu un entuziasmu, kura ir ieinteresēta Lielauces attīstībā, arī pārējie lielaucnieki varētu iesaistīties šī parka sakopšanā, savukārt arī pašvaldība savu iespēju robežās nāks talkā.

Sapulces izskaņā uz aicinājumu izteikt savus priekšlikumus, kam nākamajā gadā būtu jāpievērš uzmanība un jāparedz pašvaldības finansējums, neviens neatsaucās, gluži kā skolā nācās vairākkārt uzrunāt klātesošos, lai izvilinātu kādu komentāru.

Pēc D.Melderes paustās cerības pabeigt jumtiņu uzstādīšanu virs Lielauces pagasta pārvaldes nama, kas ir kultūras piemineklis, durvīm, lai tās ilgāk saglabātos, kāda no lielaucniecēm vērsa uzmanību uz to, ka tagad ūdens bojātu notekūdeņu cauruļu dēļ tek uz sienām, kas sākušas bojāties. Tāpat pagasta pārvaldniece minēja, ka turpinās darbu pie apstādījumu sakārtošanas, lai pagasta pārvaldes ēkas “seja” nezaudētu savu pievilcību.

Sapulces nobeigumā izskanēja viedoklis no zāles, ka Lielaucē jauniešiem nepieciešama vieta un aprīkojums sporta nodarbībām, piemēram, futbola laukums vai kāda zāle, uz ko D.Meldere atbildēja, ka telpa nodarbībām un aprīkojums kādu laiku atpakaļ bija pieejams sociālās mājas “Lielauce” pagrabstāvā, taču nācies tikt galā ar nekārtībām, kas tur notikušas, un diezgan ātri šī iniciatīva no jauniešu puses arī apsīkusi, taču gadījumā, ja sportot gribētāji atkal sarosīsies, vienmēr kāds risinājums var tikt rasts.

G.Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.