LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Elvīra, Rēzija, Velga
< Janvāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Lielā Talka šogad 27. aprīlī! Aicinājums rīkot Ideju Talkas!
(02.04.2019.)
Lielā Talka šogad 27. aprīlī!  Aicinājums rīkot Ideju Talkas!
Lielā Talka šogad 27. aprīlī!  Aicinājums rīkot Ideju Talkas!

Lielā talka šogad notiks 27. aprīlī, tā visā Latvijā pulcēs talkotājus, kas mūsu zemi centīsies padarīt tīrāku un skaistāku. Ikviens Latvijas iedzīvotājs var pieteikt piesārņotās vietas mājaslapā www.talkas.lv, lai talkas dienā šajās teritorijās organizētu sakopšanas darbus.

Lielās Talkas aktualitātes

Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī un tajā cilvēki ne tikai tiek aicināti vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk – tos vācot - šķirot. 26. martā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, piedaloties izglītojošiem lektoriem un iedvesmotājiem, norisinājās visas Latvijas Lielās Talkas koordinatoru tikšanās, kā arī tika aizvadīta preses konference “Ideju Talka”, kurā piedalījās Lielās Talkas patrons - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kartē atzīmējot pirmo talkošanas vietu Latvijā.

Par Lielo Talku

Šogad cilvēki tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet arī, tos vācot, šķirot. Tas tiks darīts, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos. Iedzīvotāji tiks aicināti talkā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām šogad tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem.

Tiem, kas ievērojuši vietas, kuras ir nepieciešams sakopt, tiek aicināti tās atzīmēt mājaslapā www.talkas.lv, sadaļā “Kartes – Piesārņoto vietu karte”, klāt pievienojot nelielu aprakstu. Savukārt talkot gribētāji šajā kartē var sākt meklēt vietas, kurām noderētu čaklas rokas Lielās Talkas dienā.

Lai pieteiktu savu talku, paņem sarkano spraudnīti www.talkas.lv kartē un novieto punktā, kur organizēsi talku, aizpildi anketu un gaidi apstiprinājumu no Lielās Talkas koordinatora vai uzreiz sazinies ar Lielās Talkas koordinatori - sabiedrisko attiecību speciālisti Gitu Šēferi-Šteinbergu (, tālr. 22024489).

Reģistrācija tiks atvērta 27. martā, slēgta - 20. aprīlī.  Ja nevēlies organizēt talku pats, izvēlies novadu vai pilsētu, aplūko tur reģistrētos talkas punktus un 27. aprīlī pievienojies kādai no reģistrētajām talkas vietām!

Šā gada Lielās Talkas sauklis ir “Mainām Latviju! Maināmies paši!”, tā atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir Latvijas labklājība, tīrība un ilgtspēja!

Šogad īpaši aicinām skolu jauniešus dalīties ar idejām, kā samazināt piesārņojumu, kāds iepakojums būtu tas, kas aizstātu plastmasas iepakojumu. Tāpat aicinām doties atkritumu “medībās” un, izmantojot aplikāciju “Vides SOS” (www.videssos.lv), sūtīt informāciju par piesārņotajām vietām, kā arī par bīstamākajiem, interesantākajiem gadījumiem monitoringa nolūkos paralēli sūtīt uz informāciju, lai sekotu līdzi situācijai.
 
Vairāk informācijas:
Gita Šēfere-Šteinberga, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 22024489, e-pasts:

Aicinām rīkot Ideju Talkas

Ir skaidrs, ka tikai atkritumu vākšana nav vienīgais atrisinājums pasaules ekoloģiskajai krīzei, ir vajadzīgs visu līmeņu plašs skatījums par jauniem ekonomikas modeļiem, vides izglītību, ilgtspējības risinājumiem. Arī caur Lielo Talku arvien plašāk raudzīsimies uz vides veselības jautājumiem, rādot piemēru daudzām pasaules valstīm par to, kas ir patiess izdevīgums un ieguvums, domājot par Latvijas izaugsmi un mūsu nākamajām paaudzēm.

Tāpēc līdztekus Lielajai Talkai aicinām jauniešus rīkot Ideju Talkas, tādējādi piedalīties arī Lielās Talkas konkursā un saņemt balvas. Ideju Talka ir skolēnu vai studentu “prāta vētra”, diskutējot par idejām, kā samazināt piesārņojumu Latvijā un pasaulē, kāds iepakojums būtu tas, kas aizstātu plastmasas iepakojumu, kā cīnīties ar klimata pārmaiņām, kā Latvija var rādīt piemēru citām valstīm tīras un ilgtspējīgas valsts attīstīšanā u.c. vides tematiem.


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.