LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Leonora, Svens
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta dalībnieki iepazīstas ar partneru sociālo infrastruktūru un projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem
(07.10.2019.)
Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta dalībnieki iepazīstas ar partneru sociālo infrastruktūru un projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem
Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta dalībnieki iepazīstas ar partneru sociālo infrastruktūru un projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem

Ieviešot Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020. gadam atbalstīto projektu LLI-317 “Improvement of Quality and Accessibillity of Social Services in Mid-Baltic Region”/“SocQuality” (“Sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidusbaltijas reģionā”), projekta sadarbības partneri - Jaunjelgavas novada pašvaldība un Viesītes novada pašvaldība - no š.g. 2.-3. oktobrim uzņēma pie sevis projekta sadarbības partnerus no Zemgales plānošanas reģiona, Dobeles, Auces novada pašvaldībām Latvijā un Rokišķu, Kretingas un Jonišķu pašvaldībām Lietuvā.

Jaunjelgavas un Viesītes pašvaldības kā projekta partneri organizēja nu jau piekto kopīgo apmācību un pieredzes apmaiņas pasākumu un projekta vadības grupas sanāksmi projekta “SocQuality” partneriem.

Pasākuma pirmā diena tika aizvadīta Jaunjelgavas pašvaldībā. Projekta dalībnieki no rīta puses pulcējās Jaunjelgavas jauniešu iniciatīvu centrā, kur tika iepazīstināti ar nelielu ieskatu par Jaunjelgavas novadu, kā arī ar jauniešu iniciatīvu centra darbu. Turpinājumā Jaunjelgavas Sociālā dienesta vadītāja Evija Elksne pasākuma dalībniekiem pastāstīja par Jaunjelgavas Sociālā dienesta struktūru un darbu. Interesanti un pārsteidzoši likās tas, ka 10 gadu laikā mazajā Jaunjelgavas novadā ir izveidotas un darbojas vairākas sociālās jomas struktūrvienības, kuras ietilpst Sociālā dienesta struktūrā, kaut vai, piemēram, jauniešu iniciatīvu centrs, kurš tika izveidots ar Šveices programmas finansējuma atbalstu. Dalībnieki apmeklēja arī Sociālo dienestu. Jaunjelgavas novadā, katrā pagastā darbojas arī Dienas centri, no kuriem vienu - Seces pagasta dienas centru - apmeklēja arī projekta dalībnieki. Daudzīvokļu mājā izvietotais Dienas centrs veiksmīgi darbojas un nodrošina brīvā laika pavadīšanas iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem pēc skolas nodarbībām. Visos dienas centros strādā speciālisti ar pedagoga kvalifikāciju. Dienas turpmākajā daļā projekta dalībnieki apmeklēja Jaunjelgavas novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienību “Grupas dzīvokļi “Vīgante”, Staburaga pagastā, kur ar dažādu projektu palīdzību bijušās pamatskolas ēkā ir iekārtoti grupu dzīvokļi personām ar garīga un funkcionāla rakstura traucējumiem. Vispirms realizējot energoefektivitātes projektu, ēka tika nosiltināta, veicot ēkas fasādes remontdarbus, bet pašreizējā projekta “Soc Quality” ietvaros tika izremontēts ēkas 2. stāvs, attiecīgi to pielāgojot  vides pieejamības prasībām.

Dienas noslēgumā projekta vadības grupas dalībnieki pulcējās Staburaga Saieta namā uz projekta vadības grupas sanāksmi (PMG meeting), lai pastāstītu par saviem sasniegtajiem projekta rezultātiem, problēmām un risinājumiem. Sanāksmes laikā tika pārrunāta vienas no projekta aktivitātēm “Kvalitātes vadības sistēmas izstrādes projektā iesaistītajām institūcijām” virzība un process, kā arī vienojāmies par projekta noslēguma pasākuma - noslēguma konferences - datumu un programmu.

Projekta pasākuma otrā dienā pasākuma dalībnieki devās uz Viesītes pašvaldību, kur rīta pusē plašajā Viesītes Kultūras centrā tika iepazīstināti ar projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem Viesītes pašvaldībā, nozīmīgākajām aktualitātēm sociālā jomā un jauniešu darbā, sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām. Klātesošos uzrunāja Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, kurš atzīmēja pašvaldības ieguldījumu sociālās jomas attīstībā. Viesītes pašvaldība pēdējos gados gan ar savu līdzfinansējumu, gan valsts aizdevumu, kā arī projektu finansējuma palīdzību ir izveidojusi jauniešu iniciatīvu centru, jaunu sociālās aprūpes iestādi jeb pansionātu un Dienas centru, kurš tiek veidots projekta “SocQuality” ietvaros.  Viesītē projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar nevalstisko organizāciju pieredzi sociālo pakalpojumu sniegšanā. Viena no aktīvākajām, kas darbojas arī Latvijas mērogā, ir biedrība “Latvijas cistiskās fibrozes biedrība”, kuru vada Alla Beļinska. Pateicoties šai biedrībai, gan Latvijas mērogā, gan arī piedaloties dažādās konferencēs Eiropā, tiek risināti jautājumi, kas skar tādu retu slimību, kā cistiskā fibroze. Biedrība ir panākusi, ka šīs retās slimības ārstēšanai tiek atbalsts no valsts puses, kā arī regulāri tiek organizēti dažādi labdarības pasākumi, lai palīdzētu slimajiem pacientiem.  Pasākumā beigās projekta dalībnieki apskatīja šī projekta ietvaros izveidotās Dienas centra telpas ar tam piebūvēto liftu, kā arī jauno sociālās aprūpes institūciju ar modernu aprīkojumu, kura izveidota par pašvaldības līdzekļiem bijušās arodvidusskolas ēkā.

Projekta dalībnieki pieredzes apmaiņas pasākuma laikā ieguva vērtīgu informāciju un pieredzi, kas noderēs turpmākajā darbā, iespējams, realizējot līdzīgus projektus savā pašvaldībā. Pārrobežu projektā iegūtās zināšanas dod iespēju iegūt jaunas idejas un ģenerēt to pielietojumu savā pašvaldībā.

Projekta LLI-317 kopējais finansējums ir 791 256,20 eiro, tostarp ERAF finansējums – 672 576,74 eiro.

Kopējās izmaksas Auces novada pašvaldības gadījumā - 91 079,82 eiro, tostarp ERAF finansējums - 77418,00 eiro, pašvaldības līdzfinansējums - 13661,82 eiro.

Projektu līdzfinansē Interreg V-A Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam. www.latlit.eu/www.europa.eu

Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Auces novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
 
Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Matvejs

Foto: Ilmārs MatvejsVietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.