Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Everts, Rudīte
< Augusts 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Janvāris PII "Rūķīši"
(07.02.2019.)
Janvāris PII "Rūķīši"
Janvāris PII "Rūķīši"

Ziema ir pēdējā no četrām gadskārtām. Dzīve rit daudz rāmāk kā citus gadalaikus, cilvēki strādā mājas darbus, ir klusāki. Arī „Rūķīšos” dzīve rit rāmāk.

Katru gadu janvārī  „Rūķīšu” vecākās un sagatavošanas grupas bērni, dodas uz Bēnes bibliotēku, lai iepazītos ar vietu, kur tiek uzkrātas un lasīšanai pieejamās bērnu grāmatas. Bibliotekāre Ilga Straume un viņas palīdze Laura Logina bērnus iepazīstināja ar bibliotēkas telpām, pastāstīja par bibliotekāra profesiju, par pienākumiem, kurus viņas veic, kur var apgūt šo profesiju, cik ilgi jāmācās. Bērni tika iepazīstināti ar jaunākajām bērnu grāmatām, kuras ir skaistas un interesantas, pastāstīja kā radusies grāmata un kā radušās bibliotēkas. Grāmatas iepazīstina bērnus ar pasauli, rada priekšstatu par ētiskajām normām, audzina labestību, attīsta iztēli, fantāziju. Taču dzīve ir pierādījusi, ka nemanāmi pasaku grāmatas sāk ieņemt otro, trešo vietu bērna dzīvē.
Pati pirmā grāmata bērnam nonāk rokās jau pavisam mazam, kad viņš vēl neprot staigāt, runāt. Ar acu skatienu, tausti viņš mācās iepazīt grāmatu, pat reizēm nogaršojot to. Viņš vēro, kā vecāki vai kāds pieaugušais lasa viņa vecumam piemērotās grāmatas, ieklausās pieaugušā valodā. Bērns sāk iepazīt pasauli ar grāmatas palīdzību. Bērns ir klausītājs.
Lasīsim saviem bērniem priekšā pasakas, lai viņš mācās sapņot, attīstīsim viņos tēlaino domāšanu, bagātināsim viņu vārdu krājumu, valodu. Neviens dators nespēj bērnam aizstāt fantāzijas pasauli, kurā viņš nonāk ar grāmatu palīdzību.
Paldies Bēnes bibliotēkas darbiniecēm par interesanto stāstījumu un atvēlēto laiku, lai bērni varētu iepazīties ar bibliotēku un lielo, skaisto un dauzdveidīgo grāmatu klāstu bērniem.

Vecākās un sagatavošnas grupas skolotājas Antra Fedotova un Aija Romančauska

Janvāris PII "Rūķīši" (Foto no PII arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.