LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Bernedīne, Biruta, Mairita
< Jūnijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
“Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”
(14.05.2019.)
“Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”
“Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”

13. maijā Auces novada Pieaugušo izglītības un informācijas centrā notika mācības “Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi”, tajās kopā piedalījās 12 Auces novada pašvaldības darbinieki no Bāriņtiesas, Sociālā dienesta, Auces novada PIIC un PII “Pīlādzītis”.

Mācības notiek visā Latvijā un tās tiek īstenotas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā projekta “Sabiedrības IKT iespēju izmantošanas veicināšanas pasākumi” īstenotās integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas «Mana Latvija.lv. Dari digitāli!» ietvaros.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa Nr.2.2.1. “Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību” 2.2.1 pasākuma "Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība" , Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā projekta Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”.
Mācību mērķis ir informēt un veicināt sabiedrības interesi par e-pārvaldes izstrādātajiem risinājumiem, skaidrot un demonstrēt to lietošanas ieguvumus, kā arī panākt rīcības maiņu – izmantot dažādu dzīves situāciju risināšanai valsts izstrādātos e-risinājumus. Dalībniekiem (digitālajiem aģentiem) tika sniegtas zināšanas, kā konsultēt klientus, kolēģus un citus sabiedrības locekļus par digitālās vides izmantošanas iespējām un izmantot iegūtās zināšanas un prasmes savā ikdienas darbā, sniedzot palīdzību citiem cilvēkiem, piemēram, ar bērna gaidīšanu un piedzimšanu saistītie jautājumi, dzīvesvietas maiņa, rīcība saslimšanas gadījumā, pensijas apmērs, darba stāžs u.c. Projekta ietvaros ir izstrādāta vietne  mana.latvija.lv, kur ir sadaļa “Dzīves situācijas”. Tajā ir ļoti saprotamā veidā izskaidrotas dažādas ikdienišķas situācijas un aprakstīts, ko var izdarīt digitāli, kā arī ir ievietota saite uz konkrēto iesniegumu. Līdz ar to tas ietaupa laiku un naudu ne tikai valsts pārvaldē, bet arī mums – iedzīvotājiem. Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību un izturību, novēlu izmantot iegūtās un papildinātās zināšanas gan savos ikdienas darbos, gan iedrošināt līdzcilvēkus.
 
Auces novada PIIC mācību procesa organizatore
Inuta Smirnova


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.