Pasākumi
Šodien vārda diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
< Maijs 2019 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Auces nodaļai aprit astoņi gadi
(14.03.2019.)
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Auces nodaļai aprit astoņi gadi
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Auces nodaļai aprit astoņi gadi

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ir biedru un brīvprātīgo organizācija, kuras darbība aptver visu Latvijas teritoriju. LSK Auces nodaļa aktīvi darbojas astoņus gadus, un, lai novada iedzīvotāji vairāk uzzinātu par biedrības darbību, tiku atkārtoti aicināta iepazīties ar LSK Auces nodaļas aktīvistiem, kas pajumti atraduši baptistu draudzes paspārnē Tehnikas ielā 8, Aucē, un šobrīd darbojas LSK Saldus komitejas sastāvā.

Kā pastāstīja biedrības pārstāvji, kopā biedrībā ir 22 biedri, no tiem Auces nodaļas kodols šobrīd ir 10 aktīvi cilvēki, kuri savu laiku pilnīgi bez atlīdzības velta biedrības labā: Vija Ludbārža, Sarmīte Bidlauska, Mārīte Vasiļevska, Ņina Vanaga, Marija Dadzīte, Ludmila Gailāne, Laima Strazdiņa, Mārīte Bautre, Ilze Dobrjaka un Ruta Ziemele. Īpašs paldies tiek teikts Rutai Buividei, ar kuras vēlību tieši Baptistu baznīcas nams kļuvis par mājvietu LSK Auces nodaļai.

Pēdējos gadus viens no lielākajiem projektiem, kurā piedalās LSK Auces nodaļa, ir atbalsta nodrošināšana Valsts asinsdonoru centram, kas regulāri veic asins vākšanas kampaņas ne tikai Aucē, bet visā Latvijā. Tāpēc īpašs paldies ikvienam, kas atsaukušies aicinājumam un ziedojuši savas asinis kādas dzīvības glābšanai! Sirsnīga pateicība tiek teikta Aijai Vežukas kundzei, kura nekad nav atteikusi atbalstīt Donoru godināšanas pasākumus.

Tāpat liels darbs tiek ieguldīts, lai nodrošinātu pārtikas un higiēnas paku izdalīšanu, kā skaits ir diezgan liels. Tieši sarunas laikā tika piegādātas 300 pārtikas pakas, ko ātri sanesa sanākušie biedri un palīgi. Pārtikas pakas trūcīgajiem, kuri saņēmuši izziņu no Sociālā dienesta, pienākas divas reizes trijos mēnešos, higiēnas pakas – reizi trijos mēnešos, arī zīdaiņiem pienākas īpašas, vecumam atbilstošas pārtikas un higiēnas pakas (0-6 mēnešu, 7-24 mēnešu vecumam). 

Tāpat LSK Auces nodaļa rīko informatīvi izglītojošus  pasākumus, lai veicinātu mērķgrupas dzīves kvalitātes uzlabošanu. Vasarās tiek rīkoti izglītojoši pasākumi jeb “Dzīves skolas semināri” gan par veselīgu uzturu, ēst gatavošanu, gan citām aktuālām tēmām. Šobrīd Vija Ludbārža sagatavojusi informāciju par atsevišķiem produktiem, kas atrodami pārtikas pakās, piemēram, piena un olu pulveri, kā arī auzu pārslu uzturvērtību un pielietojamību uzturā. Veiksmīga sadarbība izveidojusies ar veikaliņa Vītiņos īpašnieci Janīnu Aļeksējevu, kuras veikalā atrodas ziedojumu vākšanas kastīte, kā arī viņa personīgi atbalsta dažādu ekskursiju rīkošanu bērniem un jauniešiem, par ko LSK Auces nodaļa ir īpaši pateicīga – ikviena palīdzīga roka ir ļoti svētīga šādā darbā. Pateicoties Janīnas kundzei un citiem ziedotājiem, bērniem tikusi noorganizēta iespēja apmeklēt Zooloģisko dārzu, Motormuzeju un citas interesantas vietas Latvijā.

“Tuvojas pavasaris, tāpēc nākamā informatīvā nodarbība būs par sēšanu un stādīšanu, uz ko mēs mudinām cilvēkus, un, lūk, esmu jau iegādājusies dažādus žurnālus, kur var atrast ļoti noderīgu jaunāko informāciju,” sacīja Vija Ludbārža. Vijas kundze arī pastāstīja, ka viņa kā aktīva draudzes locekle labprāt gatavojusi maltītes Svētdienas skolas audzēkņiem, un vēl arvien cer, ka dzirdīgas ausis sadzirdēs viņu nemitīgos lūgumus pēc atbalsta gan finansiālā jomā, gan jaunas apmešanās vietas nodrošināšanā, jo šajā ziemā sanācis pat tā, ka telpas kādu laiku nav tikušas kurinātas, kas ļoti apgrūtinājis darbu. Tāpat LSK Auces nodaļas biedri cer, ka jaunais baptistu draudzes sludinātājs Leonīds Barsuks, kurš tikai janvārī ticis ordinēts, vēlēsies turpināt sadarbību un ļaus kādu laiku bez atlīdzības vēl uzturēties Tehnikas ielas 8 mājā.

Bezpeļņas organizācijai ir būtiski arvien piesaistīt jaunus sadarbības partnerus, jo finanšu līdzekļu kāda vērienīgāka projekta īstenošanai vēl arvien trūkst, tāpēc norisinās darbs pie jaunu sadarbības partneru meklēšanas pamata materiālās palīdzības un pārtikas sniegšanas vistrūcīgākajām personām. LSK Auces nodaļas pārziņā ir arī apģērbu izdale, un trūcīgajiem ir iespēja saņemt dažāda veida apģērbus, savukārt pārējiem ir iespēja izdarīt labu darbu un apģērbus nodot Sarkanajam krustam, kas pēc tam tos piedāvās otrreizējai dzīvei tiem, kuriem tie patiešām nepieciešami.

Ja arī Tev ir iespēja un vēlme palīdzēt finansiāli vai iesaistīties kā brīvprātīgajam, pievienojies LSK Auces nodaļai!
 
Gita Šēfere-Šteinberga,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.