Pasākumi
Ekumēniskais dievkalpojums
18.  novembris  13:00
Auces sv. Terēzes no Bērna Jēzus Romas – katoļu baznīca
Ilva Kavicka: Iedvesmas lekcija
27.  novembris  12:00
Stacijas iela 8, Bēne, semināru zāle 2.stāvā
Latvijai 100 Latvijai 100
Šodien vārda diena: Aleksandrs, Doloresa
< Novembris 2018 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Auces novada Kultūras centrā notiks pasākums “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”
(09.11.2018.)
Auces novada Kultūras centrā  notiks pasākums “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”
Auces novada Kultūras centrā  notiks pasākums “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācijas 1992. gada oktobrī pieņemto rezolūciju, katra gada 3. decembris ir pasludināts par Starptautisko invalīdu dienu. Atzīmējot šo dienu, 24. novembrī personas ar invaliditāti, viņu ģimenes locekļi un līdzcilvēki ir aicināti uz Auces novada Kultūras centru, kur notiks pasākums “Integrācija caur mākslu, dziesmu un deju”.

Pasākuma mērķis nav tikai cilvēku ar invaliditāti integrēšana sabiedrībā, bet sabiedrības saliedēšana un integrēšana kopienā, kurā dzīvo arī cilvēki ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem.

Tā ikvienam no mums būs iespēja iegūt jaunas zināšanas, jaunas un pozitīvas emocijas, klātienē satikt un aprunāties ar Latvijas kultūrā un sportā atpazīstamiem cilvēkiem, iesaistīties dažādās radošās aktivitātēs un kopā pavadīt patīkamu sestdienas dienu, jo pasākuma sākums ir ieplānots jau plkst. 12.00.

Uz Auci atbrauks un par savu ceļu līdz medaļām pastāstīs vairākkārtējais paraolimpisko spēļu čempions Aigars Apinis. Aigars apsolīja paņemt līdzi izcīnītās olimpiskās medaļas un citas godalgas, kā arī pastāstīt par Latvijas paraolimpiskās komitejas darbību un mērķiem.

Par to, ka valsi var dejot arī sēžot riteņkrēslā, pārliecināsieties, uzklausot tukumnieka Egila un viņa deju partneres Agitas dzīvesstāstu. Savukārt Iveta, kura aktīvi darbojas nodibinājumā “Fonds Jūrmala – cilvēkam”, sniegs ieskatu dejotāju riteņkrēslā  aktivitātēs Jūrmalā.

Par savām aktivitātēm personu ar invaliditāti integrācijas procesā un vides pieejamības jautājumu sakārtošanā valstī stāstīs  Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” darbinieki.

Pasākumā būs vairākas prezentācijas.

Uzzināsiet, kas ir kanisterapija un kā cilvēki tiek dziedināti, izmantojot šo terapijas metodi. Būs gan lekcija par kanisterapiju, gan praktisks ieskats terapijas nodarbību metodēs. Piebildīšu vien to, ka kanisterapija ir īpaša terapija ar apmācītiem suņiem. Suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts.
 
Savukārt par radošu vidi Auces novada Kultūras centrā parūpēsies gleznotājs un savas dzīves mākslinieks Jānis Anmanis, kurš prezentēs divas savas pēdējās uzrakstītās grāmatas - “Tango ar mūzu” un “Dievzemīte. Gleznas un haikas”. Mākslinieks vadīs arī meistarklasi gleznošanā. Vietu skaits meistarklases aktīvajiem dalībniekiem (tiem, kas zīmēs) ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikties, piezvanot pa tālruni 29486758 Ivaram.
Jaunībai vai vecumam nav nozīmes. Nav nozīmes arī tam, vai Jāņa Anmaņa skolniekam ir invaliditāte vai nav. Zīmēšanas darbu tēmas būs veltītas Latvijas simtgadei. Procesu, kā top mākslas darbi, varēs vērot visi klātesošie.

Bērniem būs iespēja piedalīties arī radošajā darbnīcā “Sajūtu apļi”.

Būs arī deju studija “Dejo ar zvaigzni”. Zvaigznes lomā, protams, būs Egils.

Līdz pasākuma dienai vēlamies izveidot Auces novadā dzīvojošo personu ar invaliditāti radošo darbu izstādi, kuru pasākuma apmeklētāji varēs apskatīt, tāpēc lūgums būt atsaucīgiem un piezvanīt uz augstāk norādīto telefona numuru visus tos, kuri kaut ko darina, rada, zīmē, kolekcionē utt.

24. novembra diena solās būt piepildīta, radoša un interesanta. Ar sadziedāšanos, sadejošanos, ar tēju, kafiju un dažādiem našķiem.

Ieeja uz pasākumu ir bez maksas.

Auces novada Kultūras centrs ir pieejams cilvēkiem riteņkrēslā.
Gadījumā, ja nokļūšana uz pasākumu ir apgrūtināta invaliditātes dēļ, zvaniet uz jau norādīto telefona numuru. Mēģināsim kopīgi atrisināt šo problēmu.

Pasākumu organizē biedrība “Auces novada Sociālo inovāciju parks”.
Finansiāli to atbalsta Auces novada pašvaldība. Ar līdzfinansējumu pasākuma organizēšanā piedalās SIA “TAND UKRI” un sociālais uzņēmums SIA “Sociālo inovāciju parks”.
 
Ivars Rozentāls
Biedrības “Auces novada Sociālo inovāciju parks” valdes priekšsēdētājs