LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Aktivitātes oktobrī un novembrī „Rūķīšos”
(26.11.2019.)
Aktivitātes oktobrī un novembrī „Rūķīšos”
Aktivitātes oktobrī un novembrī „Rūķīšos”

30. oktobrī “Rūķīšos” norisinājās izglītojošs pasākums bērniem “Maizītes svētki”. Bērni iepazinās ar dažādiem graudaugiem, graudaugu  produktiem, mīklas gatavošanas procesu.

Tika izdziedātas dziesmas par maizi, izspēlētas rotaļas par graudu sēšanu, kulšanu un,  protams, degustēja dažādus miltu izstrādājumus, ko bija sarūpējuši gan vecāki, gan vecākās grupas bērnu pašceptu ābolmaizi. Paldies vecākiem par atsaucību un atbalstu šī pasākuma izveidē.


Šī pasākuma ietvaros 12. novembrī  5-6 gadīgie bērni devās izzinošā ekskursijā uz Bēnes PB Maizes ceptuvi, kur uzzināja, kā top ceptuves produkcija un piedalījās piparkūku apgleznošanā. Paldies par interesanto ekskursiju ceptuves darbiniekiem un vadītājai Ilzei.


8. novembrī „Rūķīšos” tika svinēti Mārtiņi jeb Mārtiņdiena. Šī diena latviešu gadskārtā ir zīmīga ar pēdējo rudens darbu pabeigšanu un sagatavošanos ziemai. Mārtiņos, beidzoties klusajam veļu laikam, ar dullām izdarībām un ziemas masku gājieniem sākas jautrais budēļu jeb ķekatu laiks. Laikā, kad saules enerģija ir mazinājusies, mūsu senči caur Mārtiņdienas tradīcijām vairojuši ne tikai savu pozitīvo enerģiju, bet arī spēku, svētību un auglību nākamajam gadam.

15. novembrī „Rūķīšu” saime vienojās kopīgā pasākumā „Latvijas dzimšanas diena”. Pasākumu caurvija tēma -  latviešu tautasdziesmas un dejas Latvijai. Bērni kopā ar vecākiem izdziedāja pazīstamas latviešu tautasdziesmas,  izdejoja raitā solī latviešu tautas dejas. 
Radošo darbu izstādei tika darināti “Rūķi – Latvieši”. Paldies vecākiem par skaistajiem Rūķiem, par aktīvu iesaistīšanos svētku svinēšanā un atbalstīšanā. Vecāku radošie darbiņi "Rūķis - Latvietis"  būs apskatāmi Bēnes bibliotēkā.
PII „Rūķīši” metodiķe J.Ņikitina
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.