LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Bārbala, Līksma
< Aprīlis 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Aizvadīti XXIII Auces novada svētki un Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls. Pievienots video 15.08.2018.
(03.08.2018.)
Aizvadīti XXIII Auces novada svētki un Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls. Pievienots video 15.08.2018.
Aizvadīti XXIII Auces novada svētki un Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls. Pievienots video 15.08.2018.

Četru dienu garumā, piedaloties Latvijā iecienītiem skatuves māksliniekiem un ārvalstu sadraudzības pilsētu un novada tautas mākslas kolektīviem, jūlija pēdējā nedēļas nogalē aizvadīti nu jau XXIII Auces novada svētki un XXIII Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls.

“Mazs cinītis gāž lielu vezumu” - šim tautas sakāmvārdam ik gadus atbilst Auces novada svētki, jo mūsu samērā nelielais leišmalītes novads savus svētkus svin ar plašu vērienu četru dienu garumā. Šī gada svētkus, kam devīze bija dota “Tā nav dzīve, tas ir kino!”, nu jau tradicionāli ievadīja jaundzimušo aucenieku sveikšanas pasākums “Izšūpos dzimtā mala man mazu vālodzīti”. Vēlot ģimenēm augt kuplām un stiprām, Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus sirsnīgi sveica jaundzimušo vecākus, pasniedzot īpašu dāvanu – meistara veidotu stikla skulptūru novada simbola - pasta raga - formā kā par pirmo mājvietu atgādinošu piemiņu no novada, kurā ir uzsāktas dzīves gaitas. Savukārt Īles pagasta Spārnu pilskalns trešdienas vakarā pārvērtās par brīnišķīgu brīvdabas koncertzāli ar Īles vokālā ansambļa “Spārni” skanīgajām balsīm galvenajā lomā.

Jaundzimušo sumināšanas pasākumam sekoja nule kā pilnībā rekonstruētās Miera ielas atklāšana ar Satiksmes ministra Ulda Auguļa un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža Ginta Kaminska klātbūtni. Tai sekoja Auces ārvalstu sadraudzības pilsētu un novadu tautas mākslas kolektīvu koncerti visu novada pagastu centros, bet piektdienas vakarā notika svētku oficiālā atklāšana Auces estrādē. Tās laikā tika sumināti ikgadējā “Sakopts un zaļojošs novads” konkursa laureāti, bet vakara koncertā auceniekus priecēja Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris.

Konkursa komisija šogad bija nolēmusi apbalvot ar pateicības rakstiem un dāvanu kartēm 60 EUR vērtībā sakoptākās privātmājas saimniekus Reginu un Jāni Ševčūnus (Raiņa iela 51, Aucē), Mariku un Māri Andersonus (“Sarmas”, Lielaucē), Nadeždu un Alfonsu Miķelsonus (“Grāveri” – 1, Bēnē). Papildus tika izvirzīta nominācija "Atpūtas vieta", par ko tika sumināti Angene Raila un Ļudvigs Raila, kuri saimnieko “Putnos”. Ar pateicības rakstiem un dāvanu kartēm 150 EUR vērtībā kā konkursa uzvarētājus nominācijā “Sakoptākā lauku sēta” sveica Lieni un Artūru Gustiņus (“Zeltiņi”, Īles pagasts), kā arī Biruti Skudru un Aļģirdu Skudri (“Brieži”, Vītiņu pagasts), savukārt sakoptākās privātmājas nominācijā šogad uzvarēja Gaļina un Valērijs Timohini, kuri Bēnē, Ezera ielā 6, uzbūruši īstu brīnumu.

Jāpiemin, ka arī šogad novada svētku ietvaros sadarbībā ar SIA “Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecību “Vecauce””, Zemkopības ministriju, Latvijas Šķirnes liellopu audzētāju asociāciju un Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociāciju “Vecauces” izstāžu laukumā notika “Govju svētki”, kas saimniecībā tiek rīkoti trešo reizi. Interesentiem bija iespēja uzzināt daudz jaunas informācijas lopkopībā, piedalīties teļa izsolē, kā arī noskatīties liellopu demonstrācijās, turklāt nebija aizmirsts arī par pašiem mazākajiem, kuri varēja baudīt dažādu atrakciju priekus.

Sestdienas rītu, kā allažiņ, ievadīja Auces modināšana, kas, kā ik gadus, bija uzticēta pūtēju orķestra “Auce” mūziķiem, kurus šajā reizē pa pilsētu nevizināja tradicionālais kravas auto, bet gan traktors ar piekabi, mūzikas ritmos tika izdancinātas arī Auces vidusskolas lieliskās virtuves kolektīva saimnieces.

Dienas vidū notika arī jau par tradīciju kļuvušais koncerts Vecauces evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tajā spēlēja ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī koncerta rīkotāji bija parūpējušies par īpašu pārsteigumu – auceniekus ar savu virtuozo spēli priecēja pasaulslavenie mūziķi - aucenieki Oskars un Raimonds Petrauski. Un brīdi vēlāk sekoja arī svētku gājiens, kam šogad bija dota tematiskā devīze “Tā smukās Auces dēļ”. Gājiena priekšgalā soļoja novada pašvaldības vadība, tostarp domes priekšsēdētāja Vija Keršus, kurai šīgada svētki bija pirmie šādā statusā: “Šie ir mani pirmie svētki, kur atbildība ir pilnībā man un par visu ir jāatbild kā vadītājai, protams, neiztikt  bez visas plašās Kultūras centra un administrācijas komandas, par ko es visiem pateicos. Man ļoti gribējās, lai mēs kopā ar iedzīvotājiem šos svētkus svinētu kopā un arī kopā paši radītu šos svētkus. Jo, ja viens tikai organizē un pārējie tikai sanāk paskatīties, kas ir sanācis, tad svētki neizdodas. Bet mani ļoti gandarīja svētku gājiens, mani gandarīja piektdienas vakara pasākumi, kad tauta bija sanākusi kuplā skaitā, un mani ļoti iepriecina doma par sestdienas vakaru, kad kopā ar mūsu draugiem un ciemiņiem noslēdzas mūsu skaistie svētki.”

Kā allaž, vieni no atraktīvākajiem svētku gājiena dalībniekiem bija Auces novada lielākā uzņēmuma SIA “EK Auce” darbinieki, bet nevar nepieminēt, ka kopumā ikviens no svētku gājiena dalībniekiem bija ļoti piedomājis par savu vizuālo tēlu, piemēram, skatītāju simpātiju balvas ieguva Vītiņu pensionāru biedrība “Mežābele”, Bēnes pagasta pārvalde, deju kopa “Randiņš”, SIA “Auces komunālie pakalpojumi”, Auces vidusskolas kolektīvs un noslēpumaini biedējošie “Kvadramonstri”, kas gājienu noslēdza ar skaļu rūkoņu!  

Pirms sestdienas vakara vieskolektīvu koncerta, pašmāju amatiermākslas kolektīvu koncerta un lielkoncerta tika paziņoti arī pūtēju orķestru konkursa rezultāti. Lai arī šogad pūtēju orķestru bija mazāk kā citus gadus, prieks, ka pūtēju orķestru mūziku Auces novadā, kā arvien, novērtē. Uzvaras laurus šogad plūca Dobeles pūtēju orķestris, aiz sevis atstājot Tukuma biedrus. 

Sestdienas vakara koncerts vienkopus pulcēja visus šo svētku aktīvos dalībniekus – gan no Auces, gan ārvalstīm. Baltkrievijas pilsētas Nesvižas puiši “Nesvižas ložkari” muzicēja, kā arī demonstrēja savu meistarību kā tautas mūzikas ritma grupas izpildītāji, šim nolūkam izmantojot koka karotes. Tāpat dziedāja vokālie ansambļi no Polijas pilsētas Jozefova nad Vislai, Brjanskas pilsētas Krievijā, kā arī nu jau par regulāriem ciemiņiem Aucē kļuvušie Ukrainas pilsētas Shidnicas folkloristi.

Vladislavs Siņicins (Синицин Уладзіслаў Уладзіміравіч), Tautas instrumentālā muzikālā kolektīva “Нясвiжскiя лыжкари” (Ņesviža, Baltkrievija) dalībnieks: Šobrīd ir emociju vētra, es pat nevaru vārdos noformulēt to, kā jūsu publika uzņēma mūs. Mēdz gadīties, ka publika sēž, skatās, klausās un aplaudē tikai pieklājības pēc. Bet Auces publika mums, skatuves māksliniekiem, uzlabo garastāvokli, sniedz iedvesmu koncerta laikā izpildīt mūsu priekšnesumus vislabākajā iespējamajā kvalitātē. Šīs emocijas nav vārdos izsakāmas!”

Noslēguma vakara koncertā aucenieku, novada un novada viesu sirdis priecēja un kājas mūzikas ritmos cilāja grupa “Colt” un solistes Ieva Sutugova un Aija Andrejeva un, kā ik gadus, punktu svētkiem tieši pusnaktī pielika īpaši krāšņa uguņošana.

Saudzējot un turpinot Arnolda Sabuļa atstāto mantojumu, svētku noskaņā ir izskanējuši XXIII Auces novada svētki un Gunāra Ordelovska XXIII starptautiskais pūtēju orķestru festivāls, tāpēc paldies visiem, kuri piedalījās svētku tapšanas procesā, paldies visiem, kuri nepalika vienaldzīgi, baudīja un priecājās. Uz tikšanos nākamgad!
 
Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agra Šiliņa foto

XXIII Auces novada svētki un Gunāra Ordelovska XXIII starptautiskais pūtēju orķestru festivāls 25.-28.07.2018. (Foto: Agris Šiliņš)




Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.