LV
RU
EN
Pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Alnis, Andulis
< Janvāris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aicinājums bērnu vecākiem, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām
(03.07.2020.)
Aicinājums bērnu vecākiem, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām
Aicinājums bērnu vecākiem, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām

Auces novada Sociālais dienests sadarbībā ar pašvaldības Attīstības nodaļu aicina atsaukties bērnu vecākus un aizbildņus, kuru ģimenēs aug bērni ar īpašām vajadzībām!

Auces novada pašvaldība kopā ar 20 Zemgales pašvaldībām, diviem valsts sociālās aprūpes centriem un deviņām bērnu aprūpes iestādēm piedalās projektā “Atver sirdi Zemgalē”, kura mērķis ir Zemgales reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem. Šī projekta ietvaros tika izstrādāts detalizēts deinstitucionalizācijas (DI) plāns, kurā ir izvērtēti esošie pakalpojumi un noteikti nepieciešamie uzlabojumi to optimālai attīstībai.

2019. gada 23. janvārī Auces novada dome pieņēma lēmumu  “Par projektu “Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem izveide Stacijas ielā 8, Bēnē, Auces novadā””, kura mērķis būtu radīt iespēju Auces novada bērniem ar funkcionāliem traucējumiem saņemt kvalitatīvu pakalpojumu ārpus skolas laika, dodot viņu vecākiem atelpas brīdi.

2020. gada 30. jūnijā noslēdzās minētā projekta termiņš un saskaņā ar apstiprināto Auces novada dienas aprūpes centra  “Bēne” nolikumu tuvākajā laikā Bēnes dienas aprūpes centrs uzsāks savu darbību un pakalpojums tiks nodrošināts ne mazāk kā 7 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem no 5 līdz 18 gadu vecumam. 

Sakarā ar jaunā sociālā pakalpojuma izveidi Auces novadā tiek aicināti atsaukties tie Auces novadā dzīvojošie bērnu vecāki un aizbildņi, kuru ģimenēs ir  bērni ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem ir noteikta invaliditāte. Saskaņā ar VDEAK datiem Auces novadā ir reģistrēti 33 šādi bērni.  

Interesēties par Bēnes dienas aprūpes centra pakalpojumu tiek aicināti arī pārējo riskam pakļauto bērnu vecāki, kam ir nepieciešams speciālistu atbalsts, jo topošajā dienas aprūpes centrā tiks dota iespēja saņemt speciālistu konsultācijas, apmeklēt lekcijas un bērnu atelpas pakalpojumu. Tiek plānots, ka nākotnē, nodrošinot dienas aprūpes centra darbību, atbilstoši pieprasījumam un nepieciešamībai, tiks piesaistīti dažādi speciālisti  (psihologs, logopēds, fizioterapeits u.c.). Jaunajā dienas aprūpes centrā būs pieejamas dažādas saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.  

Dienas aprūpes centra izveides mērķis ir palielināt novadā sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, lai pilnveidotu viņu sociālās prasmes un uzlabotu sociālās prasmes.

Aicinām izmantot šo iespēju un griezties pie sociālajiem darbiniekiem, lai saņemtu sīkāku informāciju par minēto pakalpojumu, kā arī izteikt savas vēlmes attiecībā uz nepieciešamību pēc šāda pakalpojuma. Esiet laipni gaidīti arī Bēnē darba dienās no plkst. 10.00-17.00  (piektdienās līdz plkst.14.00), kur jūs iepazīstinās ar topošo pakalpojumu klātienē.

Jautājumu gadījumā lūdzu sazināties, zvanot uz Sociālā dienesta tālruni 63707228;
mob. 29219278 (E. Mežule) vai rakstīt  uz e-pastu: , kā arī griežoties klātienē pie sociālajiem darbiniekiem.
 
Projekta “Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem izveide Stacijas ielā 8, Bēnē”  kopējās izmaksas: 12 585.00 EUR, no tiem:  kopējie attiecināmie izdevumi 12 585.00 EUR, tsk. ERAF finansējums -10 697.25 EUR, Valsts budžeta dotācija - 471.93 EUR, pašvaldības līdzfinansējums - 1 415.82 EUR.
 
Projekta vadītājs  Ilmārs Matvejs  


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.