LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Indriķis, Ints, Namejs
< Jūlijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ALTUM jauna valsts atbalsta programma – Mazie aizdevumi lauku teritorijās

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ar septembri sākusi piedāvāt pilnīgi jaunu valsts atbalsta programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijām”. Tā domāta tiem aktīvajiem cilvēkiem, kuri darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai  zivsaimniecības nozarēs. 
Šī ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kuri saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums, proti, līdz 70 tūkstošiem eiro.
Mazie aizdevumi lauku teritorijām būs īpaši piemēroti mazām saimniecībām, jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Visas programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas.

Kam atbalsts paredzēts?
  • Aizdevumi paredzēti gan jauniem, gan jau strādājošiem uzņēmumiem ar gada apgrozījumu līdz 70 tūkstošiem eiro, kas darbojas lauku teritorijās. Tā ir visa Latvijas teritorija, izņemot lielākās pilsētas (Ventspils, Liepāja, Jelgava, Rīga, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Tukums, Salaspils un Cēsis). Taču šajās pilsētās ir pieejami visi citi ALTUM atbalsta risinājumi.
  • Zivsaimniecības  nozares uzņēmumiem aizdevumi pieejami bez apgrozījuma un teritorijas ierobežojumiem visā Latvijā. 
  • Būtiski, ka atbalsts paredzēts gan lauksaimniecības projektiem, gan tādiem, kas nav saistīti ar lauksaimniecību.
Kas pieejams?
  • Aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro.  Apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa – līdz 35 tūkstošiem eiro.
  • Aizdevuma termiņš – līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamajiem īpašumiem saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz 3 gadiem.
  • Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu.
  • Atvieglotas nodrošinājuma prasības: aizdevums līdz 25 tūkstošiem eiro iespējams arī bez nodrošinājuma, tikai ar personīgo galvojumu.
  • Procentu likme 4–8%.
Par mazajiem aizdevumiem lauku teritorijām stāsta ALTUM valdes locekle Inese Zīle:
“Mūsu jaunā programma visnoderīgākā būs uzņēmējiem, kuri ir darbības uzsākšanas stadijā, vai kuriem ir neliels apgrozījums. Šie uzņēmumi sastopas ar tām pašām finansējuma pieejamības grūtībām, ar kurām pārējo nozaru saimnieciskās darbības uzsācēji – nepietiekamas kredītvēstures, darbības nozares un darbības risku specifika, finanšu plūsmas un nodrošinājuma trūkuma dēļ komercbanku finansējums darbības uzsākšanai viņiem nereti ir ierobežots.  Jaunajiem uzņēmējiem citās nozarēs ir pieejama ALTUM Starta programma, kurai jau daudzus gadus ir nemainīgi stabils un augsts pieprasījums. Mazie aizdevumi lauku teritorijām, kuru saņemšanai turklāt nav uzņēmuma vecuma ierobežojuma, padarīs pieejamāku finansējumu un palīdzēs atsperties jaunajiem un mazajiem uzņēmējiem tieši lauksaimniecības jomā. Mūsu pieredze liecina, ka, saņemot nepieciešamo atbalstu pirmo soļu veikšanai, uzņēmēji, kuri veiksmīgi atmaksā aizdevumus, ar laiku kļūst par komercbanku finansējuma klientiem.”

Kā saņemt mazo aizdevumu lauku teritorijām?
  • Pirmkārt, ir lietderīgi saprast, vai ALTUM atradīsiet to, kas jums vajadzīgs. To var izdarīt internetā.  Mums ir ērts rīks – programmu kalkulators, kur, ievadot tikai dažus projekta parametrus, jums būs redzamas finansējuma iespējas. Ieskaties www.altum.lv.
  • Ja izvēles ir vairākas, visefektīvāko palīdzēs izvēlēties mūsu konsultanti. Arī šī saruna var notikt gan klātienē ALTUM klientu apkalpošanas centros, gan attālināti.

Būtisks jaunums. Sākot no šī gada augusta, klienti pieteikumus valsts atbalsta programmu finansējumam un tam nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski. Vienlaikus klientiem ir samazināts arī iesniedzamo dokumentu skaits.

Atbalsta programma “Mazie aizdevumi lauku teritorijām” izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju, tās kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro. Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt no 750 līdz pat 1000 uzņēmumi.

Sazinieties ar ALTUM: Finanšu institūcija ALTUM
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.