LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Alita, Elita, Liesma
< Septembris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Auces vidusskolas vasaras nometņu skolēni iepazīst darba pasauli

ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001)

Vasara ir bērnu un jauniešu nometņu laiks. Vasaras nometnes ir lielisks risinājums bērniem, kuri ir zināt griboši un vēlas vasarā ne vien atpūsties, izklaidēties un apciemot vecvecākus, bet arī uzzināt un iemācīties ko jaunu. Nometņu mērķis ir dot iespēju vasaras sezonā skolēniem lietderīgi aizpildīt brīvo laiku, attīstot sevi gan garīgi, gan fiziski, dodot iespēju pašizpausmei un prasmju veicināšanai. Arī Auces vidusskolas telpas katru vasaru tiek izmantotas dažādu nometņu organizēšanai, tajā skaitā Auces vidusskolas skolēniem.

Jūlija mēnesī Auces vidusskolas skolēniem, kuri piedalījās nometnēs, bija iespēja ar projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma palīdzību iepazīt darba pasauli. Sākumskolas skolēni ar sabiedrisko transportu brauca uz Jelgavu, lai uzzinātu par dzelzceļnieku profesijām un arī uz laiku kļūtu par SIA “Karameļu darbnīca” meistariem, bet pusaudži apmeklēja vietējos uzņēmumus SIA “Dienvidi plus” un SIA “Bēnes PB” maizes ceptuvi.

Karameļu darbnīcā skolēni uzzināja, kā top mājas karameles un kā strādā karameļu meistari, vēroja karameļu gatavošanas paraugdemonstrējumu, noklausījās stāstījumu, degustēja produkciju un darbojās paši, gatavojot savu īpašo karameli. Uzņēmuma radošā pieeja karameļu ražošanā ļauj tam nemitīgi attīstīties un radīt arvien jaunus, unikālus mākslas darbus. Pamatu pamatā ir nesavtīga mīlestība pret savu darbu, komandu un dzīvi kopumā! Katrā radītajā karamelē viena no slepenajām sastāvdaļām ir… mīlestība! Uzņēmums izstrādā karameles, izmantojot tikai dabīgas un kvalitatīvas krāsvielas. Darbinieki ir sanākuši kopā, jo viņus vieno mīlestība pret karameļu radīšanu un vēlmi pārvērst ražošanas procesu un rezultātu mākslā.

Pēc “Karameļu darbnīcas” un nelielas atpūtas skolēni devas uz Jelgavas Dzelzceļa muzeju. Ienākot muzejā, viņi bija pārsteigti, ka lielā sienas fotogrāfijā ieraudzīja seno dzelzceļa stacijas ēku ar nosaukumu “Auce”. Jelgavas dzelzceļa mezgls ir viens no vecākajiem un nozīmīgākajiem Latvijas dzelzceļā. Kustība līnijā RīgaJelgava (Mītava) tika atklāta jau tālajā 1868. gadā, kopš šīs dienas Jelgavas mezgla un stacijas nozīme ir aizvien pieaugusi. Jelgavas dzelzceļa mezgls un tā vēsture stāsta ne vien par vilcienu, sliežu ceļu un dzelzceļa attīstību un saimniecisko vēsturi, bet arī par cilvēkiem, kuri devuši savu artavu tā attīstībā un savu mūžu pavadījuši, strādājot šajā jomā. Atraktīva gide mācēja noturēt skolēnu uzmanību un iesaistīt dialogā, stāstot par dzelzceļnieku profesijām, dzelzceļa vēsturi un tā attīstību. Tad sekoja gājiens uz Depo, lai aplūkotu īstas lokomotīves.

SIA “Dienvidi plus” uzņēmumā skolēni piedalījās radošajā meistarklasē ar augļu un ogu pārstrādes uzņēmuma prezentāciju. Viņi uzzināja par ogu un augļu pārstrādes uzņēmuma profesijām, par dabīgo produktu ražošanas procesu no vietējām ogām un augļiem. Radošajā meistarklasē skolēni profesionāļa vadībā kļuva par degustācijas speciālistiem un izvērtēja vairākus uzņēmuma produktus, iegūtus no dabīgām izejvielām.

SIA “Bēnes PB” maizes ceptuvē skolēni uzzināja par maizes ceptuves profesijām. Gids iepazīstināja viņus ar maizes un konditorejas izstrādājumu ražošanas procesu: no izejvielu noliktavas līdz gatavas produkcijas iepakošanai. Skolēniem bija iespējams saņemt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem, izvērtēt savas spējas strādāt maizes ceptuvē. Ar lielu interesi jaunieši piedalījās radošajā darbnīcā, gatavojot no mīklas cepumus un apgleznojot miltu izstrādājumus.

Auces novada pašvaldības pedagogs-karjeras konsultants Nadežda Getikova

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.