LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Jāzeps, Juzefa
< Marts 2024 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Bēnes pagasts

Bēnes pagasts ir viena no Auces novada administratīvajām teritorijām. Robežojas ar Auces lauku teritoriju un Bukaišu, Naudītes, Penkules, Ukru un Vītiņu pagastiem. 
Pagasta centrs atrodas Bēnē.
Lielākās apdzīvotās vietas: Bēne, Krūškalne, Vecmiķeļi.
Upes: Auce, Govainis, Skujaine, Svētaine.
Ūdenstilpes: Bēnes dzirnavu ezers.
1935. gadā Bēnes pagasta platība bija 62 km². 1945. gadā pagastā izveidoja Bēnes un Krūškalnes ciema padomes, bet pagastu 1949. gadā likvidēja. 1951. gadā Bēnes ciemam pievienoja Krūškalnes ciemu, bet 1954. gadā Sniķeres ciemu. 1958. gadā Bēnei piešķīra strādnieku ciemata statusu un Bēnes ciemu pārveidoja par Bēnes lauku teritoriju. 1990. gadā Bēne zaudēja pilsētciemata statusu un tika atjaunots Bēnes pagasts. 2009. gadā pagastu kā administratīvo teritoriju pievienoja Auces novadam.
Pagasta kopējā platība ir 8893,8 ha, t. sk.
- lauksaimniecībā izmantojamā zeme - 4703,3 ha;
- meži - 3323,2 ha;
- purvi - 22,1 ha;
- krūmi - 110,5 ha;
- zeme zem ūdeņiem - 236,5 ha
 

Ēka Bēnē, Stacijas ielā 8, kurā atrodas:

* Sociālais dienests,
* Bērnu un jauniešu istaba,
* Rotaļu un attīstības istaba mazuļiem,
* Bēnes PIIC,
* Pensionāru klubiņš "Atvasara",
* Kapela,
* Bibliotēka.
 
 

Pensionāru klubiņš

Bēnes pensionāru klubiņš „Atvasara” (Stacijas iela 8, Bēne) dibināts 25.02.2003. Klubiņa dibināšanu ieteica Larisa Petrova un pārējie pensionāri atbalstīja šo ideju. 

2007. gada martā klubiņš reģistrēts oficiāli, kurā ir 28 biedri, no tiem 3 kungi, valdes priekšsēdētāja ir Lidija Stavro .

Klubiņa pensionāri piedalās dažādās aktivitātēs - 5 klubiņa dāmas regulāri piedalās vietējos zolīšu turnīros, draudzējas ar Vītiņu pagasta pensionāriem, daudz brauc ekskursijās, uz koncertiem un teātra izrādēm. Aktīvi piedalās Bēnes pagasta notikumos un pasākumos, sadarbojas ar Bēnes bibliotēku un bērnu, jauniešu istabu. Cieša draudzība ir ar Norvēģijas senioriem.

Bērnu un jauniešu istaba

Bērnu un jauniešu istaba - Stacijas ielā 8. 
Darbiniece - Gunta Rencberga
Bērnu un jauniešu istaba durvis vēra 2008.gada 7.janvārī. Telpa tika iekārtota un glīti izremontēta par biedrības „Savādās nolanas” LEADER projekta līdzekļiem bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanai. Šajā istabā bērniem ir lielākas iespējas pievērsties ne tikai datora, bet arī prāta spēlēm.
Istaba ir aprīkota ar mēbelēm, mājas kinozāli, daudz un dažādām galda spēlēm – puzles mazākiem un lielākiem, spēle „Apceļo pasauli”, domino, dambrete, šahs, monopols (šo spēli ļoti iemīļojuši gan lielāki, gan mazāki), u.c. Šeit atrodas arī dažādi žurnāli, ir iespēja paminēt krustvārdu mīklas.Pēc Guntas Rencbergas stāstītā, bērniem ļoti patīk gatavot dažādus pašdarinātus darbiņus uz svētkiem un pēc tam iepriecināt ar tiem vecākus.
Aktīva sadarbība ir ar pensionāru klubiņu „Atvasara”, tiek rīkoti dažādi tematiskie vakari, kad pensionāres nāk un stāsta savus dzīvesstāstus un dažādus notikumus no savas dzīves, kurus bērni ar lielu aizrautību klausās. Bez tematiskajiem vakariem, klubiņš kopā ar bērniem trīs reiz gadā veido Ziedu izstādes – pavasara, gladiolu un rudens. Pavasara ziedu izstādes parasti tiek rīkotas uz Māmiņu dienu, kad bērni savas pašdarinātās kompozīcijas ar lepnumu aiznes mājās un uzdāvina savām māmiņām. Jāpiemin, ka pavasara ziedu izstādes parasti ir vislielākās un visskaistākās, kad visa istaba tiek izrotāta vienos ziedos. Gladiolu izstāde arī bija izdevusies skaista, jo pensionāru klubiņā ir lielas puķu audzētājas un mīļotājas, kuras parasti arī sagādā ziedus šai izstādei. Rudens ziedu izstāde bija skaisti izvietojusies ārā pie ēkas mauriņā.
Bez brīvā laika pavadīšanas Bērnu un jauniešu istabā Gunta cenšas bērniem pēc iespējas vairāk nodarbes atrast ārā. Šeit var minēt pārgājienus uz Garākalna karjerām un 2009.gada vasarā divu dienu notikušo nometni lielākajiem bērniem ar nakšņošanu teltīs. Tāpat arī ļoti bieži bērni iet pētīt un iepazīt apkārtējo dabu un Bēnes pagasta apkārtni. Iepazīšanas un izpētes procesā tiek vākti dažādi dabas materiāli – sausas zālītes, sūnas, kastaņi, zīles, čiekuri, u.c. dabas materiāli. Katru ziemu Gunta Rencberga ar bērniem dodas uz mežu, kur izrotā kādu eglīti ar cepumiņiem un pašdarinātām rotiņām, kā arī padzied tai apkārt Ziemassvētku dziesmiņas. Tad bērni vēl ir iemācījušies atpazīt meža dzīvnieku pēdas un tur, kur tās atrod, izliek zvēriņiem maizi, burkānus, bietes un kāpostus, - kas nu kuram ir paķēries līdz.

Bēnes kapela

Bēnē kapela darbojas kopš 1998,gada 15.novembra (līdz tam tie Bēnes iedzīvotāji, kas apmeklēja svētdienās baznīcu, braukāja uz Auci). Sākumā dievkalpojumi notika Bēnes remonta rūpnīcas telpās. 2004.gada 10.oktobrī abas draudzes pārcēlās uz Stacijas ielu 8, kur dievkalpojumi notiek vēl joprojām.

Uz dievkalpojumiem šeit pulcējas divas draudzes: Romas katoļu un evaņģēliski luteriskā. Katoļu draudzes dievkalpojumi notiek svētdienās plkst.13.00, bet luterāņu dievkalpojumi notiek mēneša otrās un ceturtās nedēļas otrdienās plkst.17.00. Tāpat bez svētdienas misēm visi, kas vēlas, tiek aicināti arī uz svētku dievkalpojumiem: Ziemassvētku, Lieldienu, Vasarsvētku, Pelnu dienu, Pūpolsvētdienu, Adventes svētdienām, u.c.

Pirmo dievkalpojumu atklāja priesteris Čapulis Jozeps. Pašlaik Romas katoļu draudzē dievkalpojumus vada priesteris Skredelis Pēteris, bet luterāņu dievkalpojumus - Valdis Bercs. Baznīcas dziesmām muzikālo pavadījumu kapelā nodrošina Larisa Mandeiķe. Katoļu draudzē organizatoriskos jautājumus galvenokārt kārto Valentīna Vilgerte, viņai palīdz Anna Bauze un citi draudzes locekļi.

Nesen Romas katoļu draudzē notika vērā ņemams, interesants un nebijis notikums. Oktobrī (2009. gada) mēneša garumā visā Latvijā notika aizlūgumi par Latvijas tautu krīzes laikā. Katrai draudzei, sākot no Liepājas līdz Latgalei, bija iedalīta viena diennakts, kad viņi nāca un aizlūdza par Latviju.
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.