LV
RU
EN




Pasākumi un notikumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Šodien vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta
< Maijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekts „PROTI un DARI!” (Nr. 8.3.3.0/15/I/001) jauniešiem

Projekta īstenotājs
Jaunatnes starpautisko programmu aģentūra
Auces novada pašvaldība
Auces novada Pieaugušo izglītības un informācijas centrs
 
Projekta mērķis
Attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vai Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.
 
Projekta finansējums
72 871,92 EUR Auces novada pašvaldībai
 
Fonds
Eiropas Sociālais fonds
Valsts budžets
 
Projekta īstenošanas laiks
27.06.2016. - 31.12.2021.
 
Publicitāte
  • Par projektu Latvijā skatīt šeit.
Par projekta iespējām un īstenošanu Auces pašvaldībā
  • Iespēja JAUNIEŠIEM  piedalīties prasmju un motivācijas attīstīšanas projektā, kura mērķis ir dot jauniešiem iespēju veiksmīgi izvēlēties savu izglītības ceļu, atrast savām vēlmēm piemērotu profesiju un darba vietu, kļūt sabiedriski aktīvākiem.
Kas var pieteikties?
  • Pieteikties var visi jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri uzsākot dalību projektā nemācās nevienā izglītības iestādē, nestrādā oficiāli atalgotu darbu un nav reģistrēti kā bezdarbnieki Nodarbinātības Valsts aģentūrā. Jaunieši var būt deklarēti arī citos novados, taču, ja faktiski dzīvo Auces novadā droši var pieteikties.
Kas notiks, ja piedalīsies projektā?
  • Ar katru jaunieti veicam pārrunas, lai izprastu vēlmes un vajadzības, kopīgi izveidojam individuālu aktivitāšu programmu, kuras tiek īstenotas 2 līdz 9 mēnešu garumā, atkarībā no profilēšanas rezultātiem. Katram jaunietim visa projekta garumā palīdz mentors, kas sniedz atbalstu jaunietim vismaz 20 stundas mēnesī. Kopējie atbalsta pasākumi vienā mēnesī ir ne mazāk kā 48 stundas. Tas nozīmē, kā projekta aktivitātes nav katru dienu. Māmiņām projekta aktivitāšu laikā nodrošinām bezmaksas bērnu pieskatīšanu.
Projektā līdz šim īstenotas dažādas aktivitātes:
(kopā katram jaunietim vismaz 24 stundas vienā mēnesī)
  • Profesiju iepazīšana, pieredzes vizītes un prakses dažādos uzņēmumos, iepazīstot galvenos darbības virzienus un mērķus un uzdevumus, profesiju kurā vēlas strādāt vai turpināt mācības, kā arī savu faktisko atbilstību izvēlētajai profesijai. Kopš 2016. gada vasaras Auces novadā mērķa grupas jaunieši projekta ietvaros ir iepazinuši praksē un uzzinājuši savu piemērotību celtnieka, lauksaimniecības strādnieka, autoatslēdznieka, mežizstrādes strādnieka, datortehniķa pavāra, konditora, friziera, nagu kopšanas speciālista, stilista, aukles un šuvēja profesijās.
  • Dažādu izglītības iestāžu iepazīšana un apmeklēšana; sniedzam palīdzību jauniešiem nokļūt izglītības iestādē, apmeklēt atvērto durvju dienas vai iesniegt dokumentus.
  • Speciālistu konsultācijas  (psihologs, karjeras konsultants u.c), ja nepieciešams;
  • Jauno māmiņu skoliņa par bērnu audzināšanu un ģimenes attiecību veidošanu, bērnu emocionālās audzināšanas kursi; šajos kursos regulāri piedalās arī tās māmiņas, kas nav projekta mērķa auditorija.
  • Neformālas apmācības kopā ar citiem jauniešiem, piemēram, pašizaugsmes nodarbības, kurās mācās plānot un sasniegt mērķus, uzzinās par darba un sociālo likumdošanu, sociālām garantijām, tiesībām un pienākumiem, CV, motivācijas vēstules, iesniegumu un citu dokumentu rakstīšana, portfolio izveide;
  • Dažādi kursi un apmācības, piem., angļu valodas kursi, datorzinību kursi, stila veidošanas kursi Auces PIIC, šūšana un dažādi rokdarbi kultūrizglītības b-bā „Ausma”, dizaina apmācība pie Bēnes mākslas skolas  pedagogiem, klavierspēles pamatu apmācība pie mūzikas skolas pedagoga, motorzāģa, krūmgrieža vadītāja kursi, kursi „Bērnu uzraudzības pakalpojumi” u.c. mūžizglītības kuri, Aucē, Jelgavā vai Rīgā.
  • Jauniešiem ir iespēja mācīties projekta apmaksātos autovadītāja kursos, kas notiek Auces PIIC un saņemt līdz 40 stundām apmaksātas braukšanas nodarbības,
  • Iespējas uzzināt kā plānot un izmantot savas finanses; saņemt jurista konsultāciju tiem, kas nonākuši ātro kredītu jūgā.
  • Komunikācijas prasmju attīstīšana dažādās simulācijas spēlēs, piemēram, darba intervijas simulācija, konfliktu atrisināšanas simulācija;
  • Brīvprātīgā darba iespējas;
  • Pieredzes apmaiņas braucieni un ekskursijas, esam bijuši pieredzes apmaiņas braucienos Ventspilī un Jelgavā.
Rezultāti:
Līdz 2020. gada rudenim kopumā Auces novadā projektā no 2 mēnešiem līdz 9 mēnešiem ir piedalījušies un projektu beiguši 38 jaunieši, bet 2020. gada rudenī darbojas vēl divi.

Neliela statistika par projekta „PROTI un DARI” rezultātiem Auces novadā:
  • Aptuveni puse no projektā iesaistītajiem jauniešiem strādā Latvijā vai ārzemēs.
  • Dažādās mācību iestādēs  ieguva profesiju vai šobrīd vēl mācās 8 jaunieši
  • Būtisks atbalsts ir sniegts 2 jauniešiem ar īpašām vajadzībām.
  • Pēc dalības projektā vairākām māmiņām ir piedzimuši bērni. Viņas turpina sadarboties ar PIIC un iespēju robežās turpina apmeklēt kursus par bērnu audzināšanu. Lai gan māmiņām pēc projekta dzīvē maz kas mainījies, jo jāturpina rūpēties par mazgadīgajiem bērniem, taču par projektu atceras ar prieku un novērtē iegūtās zināšanas.
Esam atvērti jebkuram jaunietim, kas atbilst projekta mērķa auditorijai. Katram cenšamies piemērot un sastādīt tādu programmu, kas vislabāk atbilstu jaunieša interesēm un mērķiem.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Pateicību ir atzinīgi novērtējusi Auces novada pašvaldības dalību šajā projektā.
 
Aicinām jauniešus pieteikties vai iegūt papildu informāciju Auces novada PIIC Jelgavas ielā 1a, tel. 26400401!
Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.