LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Bernedīne, Biruta, Mairita
< Jūnijs 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
„Rūķīšu” vecākās un sagatavošanas grupas bērnu ekskursija uz Bēnes bibliotēku
(10.02.2020.)
„Rūķīšu” vecākās un sagatavošanas grupas bērnu ekskursija uz Bēnes bibliotēku
„Rūķīšu” vecākās un sagatavošanas grupas bērnu ekskursija uz Bēnes bibliotēku

Ziema ir pēdējā no četrām gadskārtām. Dzīve rit daudz rāmāk kā citus gadalaikus, cilvēki strādā mājas darbus, ir klusāki. Arī „Rūķīšos” dzīve rit rāmāk. Katru gadu „Rūķīšu” vecākās un sagatavošanas grupas bērni dodas ekskursijā uz Bēnes bibliotēku, lai iepazītos ar vietu, kur tiek uzkrātas un ir lasīšanai pieejamas bērnu grāmatas.

Arī šogad “Gaismas un tumsas” nedēļas ietvaros tika apmeklēta bibliotēka. Bibliotekāre Ilga Straume un viņas palīdze Laura Logina bērnus iepazīstināja ar bibliotēkas telpām. Kopīgi tika lasīta I.Ziedoņa pasaka “Melnā pasaka”, kuras laikā bērni aizvērtām acīm iztēlojās, ka atrodas šajā pasakā. Bērni apskatīja Sveču izstādi, minēja mīklas par svecēm.  Bērni tika iepazīstināti arī ar jaunākajām bērnu grāmatām, kuras ir skaistas un interesantas. Dažas no tām paņēma sev līdz, lai brīvākā brīdī kopā ar skolotājām tās izlasītu.

Grāmatas iepazīstina bērnus ar pasauli, rada priekšstatu par ētiskajām normām, audzina labestību, attīsta iztēli, fantāziju. Taču dzīve ir pierādījusi, ka nemanāmi pasaku grāmatas sāk ieņemt otro, trešo vietu bērna dzīvē.

Lasīsim saviem bērniem priekšā pasakas, lai viņi mācās sapņot, attīstīsim viņos tēlaino domāšanu, bagātināsim viņu vārdu krājumu, valodu. Neviens dators nespēj bērnam aizstāt fantāzijas pasauli, kurā viņš nonāk ar grāmatu palīdzību.

Paldies Bēnes bibliotēkas darbiniecēm par interesanto, kopā pavadīto laiku, lai mēs - “Rūķīši” - varētu iepazīties ar bibliotēku un lielo, skaisto un dauzdveidīgo grāmatu klāstu bērniem. Mēs jutāmies gaidīti, jo šajā stundā bibliotēka piederēja tikai mazajiem apmeklētājiem.
 
Vecākās un sagatavošnas grupas skolotājas
Antra Fedotova un Aija Romančauska


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.