LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Ildze, Ilze, Izolde
< Janvāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Projekta KAA pasākumi maijā
(05.06.2019.)
Projekta KAA pasākumi maijā
Projekta KAA pasākumi maijā

KAA pasākums “Rakstnieka profesija neizzudīs!”. 3. maijā Auces vidusskolas aktu zālē Auces un Bēnes 10.-12. klašu skolēniem notika tikšanās ar grāmatu rakstnieci Daci Judinu un dzejnieku un komponistu Arturu Nīmani.
ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001).

Jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar  viņu profesionālo darbu un uzzināt, kādas zināšanas, prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem veiksmīgi darboties un gūt panākumus. Autori stāstīja par savu karjeras ceļu līdz lasītāju un klausītāju atzinībai, uzsvēra nepieciešamību daudz lasīt un komunicēt ar profesionāļiem, iepazīstināja ar saviem  izdotiem darbiem. Dace Judina aicināja jauniešus iepazīties ar dažādiem valodu veidiem, jo katra paaudze un  cilvēku kopa, piederīga noteiktai profesionālai vai sociālai grupai, runā atšķirīgās valodās. Rakstot grāmatu par kādu tēmu,  jāapgūst vispusīgas zināšanas par šo jomu, daudz jālasa, jāmācas un jārunā ar cilvēkiem.  Arturs Nīmanis uzsvēra radošuma lomu un aicināja jauniešus nepadoties sīvā konkurencē, meklējot savu ceļu literāri muzikālā pasaulē. Meistarklasēs, ko piedāvāja mākslinieki,  skolēni varēja izvērtēt savas rakstniecības spējas un izpausties radoši, aktīvākie saņēma dāvanas – rakstnieces grāmatas.  Noslēgumā skolēni uzdeva interesējušus jautājumus, kā arī vienojās kopīgā dziesmā ar rakstnieci. Divu stundu tikšanās laiks aizritēja nemanāmi ātri un skolēni negribīgi atvadījās no māksliniekiem, jo nodarbība viņus ieinteresēja un aizrāva.
 
09.,15., 20. un 27.05.2019. KAA pasākums „Manas iespējas durvis” – 15.  Astoņas mācību ekskursijas uz Rīgas Zoodārzu kvalificēta gida pavadībā, lai iepazītos ar zoodārza darbinieku profesijām, darba apstākļiem un specifiku. Auces vidusskolas 1.ab, 2.ab, 3.ab un 4.ac klašu skolēni gida pavadībā iepazinās ar zoodārza dažādu profesiju pārstāvjiem, kas tur strādā, un dzīvniekiem, kurus darbinieki aprūpē. Skolēni bija pārsteigti par profesiju daudzveidību. Zoodārzā strādā dzīvnieku kopēji, dārznieki, galdnieki, sētnieki, santehniķi, jumiķi, celtnieki, veterinārārsti, dizaineri, kasieri, gidi un vēl citi. Šo cilvēku darbu skolēni varēja pavērot ekskursijas laikā. Tuvāk iepazinās arī ar gida profesiju. Bērni  gidu vadībā veica dažādus uzdevumus, atpazina zoodārza darbinieku profesijas, noteica putnus pēc spalvām, čūskas pēc ādas rakstiem, varēja pataustīt kamieļa vilnu. Ekskursijas bija interesantas, izzinošas, atraktīvas. Ekskursijas rosināja iztēli par skolēnu darbu nākotnē. Bērni uzzināja, ka Zoodārzā ir nodarbināti vairāk kā 40 dažādu profesiju pārstāvju, kādi pienākumi katram  ir jāveic.  Skolēni uzzināja daudz interesanta  arī par dzīvniekiem, par to, kā tiek baroti dzīvnieki, ko viņi ēd, kā tiek iztīrīti dzīvnieku voljēri.

09., 15. un 23.05.2019. KAA pasākumi „Manas iespējas durvis” – 16 un 18. Auces vidusskolas 1.ab un 2.b klašu un Bēnes vidusskolas 1. un 4. klašu skolēnu mācību ekskursijas uz Jelgavas Karameļu darbnīcu. Skolēni ekskursiju novērtēja pozitīvi. Ar interesi piedalījās ražošanas procesā. Ekskursijas vadītājas stāstījums bija radošs, atraktīvs - bērniem interesants. Ražošanas meistaru darbs interesants, taču grūts. Bērni vēroja, kā no karstās karameļu masas iegūst rezultātu - gatavu karameli. Process izrādās gan fiziski smags, gan laikietilpīgs. Nobeiguma daļā bērni paši pagatavoja karameli sev interesantā veidolā. Pēc tam šo karameli iesaiņoja. Par sava darba rezultātu visi bija ļoti  priecīgi. Skolēni varēja iepazīt plašo sortimentu, ko ražo Karameļu darbnīcā. Bija iespēja sev tīkamo iegādāties. Visi bija apmierināti un priecīgi. Skolēni iepazina profesijas - ekskursijas vadītāja (gida)  profesiju, karameļu ražošanas meistaru profesiju, kā arī karameļu iepakotāja profesiju. Vairāki skolēni izteica vēlmi strādāt karameļu darbnīcā, ražot karameles. Ekskursija bija vērtīgs ieguvums profesiju iepazīšanā, zināšanu pilnveidē.

13.05.2019. KAA pasākumi „Manas iespējas durvis” – 17. Auces vidusskolas 4.b klases skolēnu mācību ekskursija uz Pūres Šokolādes ražotni. Kā uzsvēra skolēni, mācību ekskursija bija ļoti interesanta. Viņi uzzināja par kakao pupiņu audzēšanu, par šokolādes ražošanu, tās veidiem, par šokolādes ražotnes darbinieku profesijām. Tāpat arī skolēni uzzināja, uz kādām valstīm eksportē gatavo produkciju un no kurienes importē izejvielas. Skolēni varēja praktiski darboties un pagatavot pildītās šokolādes konfektes, kā arī šokolādi uz kociņa. Skolēni uzzināja, kā ražo šokolādi, kādu profesiju pārstāvji strādā ražotnē un ko viņi dara. Paši varēja izmēģināt gatavot konfektes. Bija arī jāaprēķina pašiem izejvielu daudzumi un saražoto konfekšu daudzums gadā. Atsauksmes par mācību ekskursiju ir ļoti labas.

24.05.2019. KAA pasākums „Manas iespējas durvis” – 19. Auces vidusskolas 1.- 9.df klašu skolēnu mācību ekskursija ar radošo darbnīcu uz saldumu ražotni, lai iepazītos ar saldumu izstrādājumu ražotāju profesijām, ar saldumu ražošanas procesu,  un mācību ekskursija uz amatnieku darbnīcu, lai uzzinātu par ādas mākslinieciskās apstrādes meistara darba saturu, darba iespējām un  apstākļiem. Ekskursija bija interesanta un lietderīga. Skrīveru saldumu ražotnē, praktiski darbojoties, noskatoties videofilmu, atbildot uz jautājumiem un degustējot, skolēni iepazina saldumu ražošanas procesu un saldumu ražotāju darba pienākumus.  Amatu centrā “Mazā Kāpa” skolēni, praktiski darbojoties, pagatavoja katrs sev atslēgas piekariņu un iepazina ādas aksesuāru izgatavošanas gaitu. Ekskursijā skolēni ieguva zināšanas par jaunām, interesantām un arī ne tik izplatītām (ādas apstrādes meistars) profesijām, ieguva priekšstatus un informāciju par saldumu ražošanu un ādas apstrādes meistara darbu un darba apstākļu specifiku. Viņi sāka izrādīt interesi par šīm profesijām, vēlējās iegūt papildinformāciju un uzdeva jautājumus.
 
30.05.2019. KAA pasākums „Manas iespējas durvis” – 20. Auces vidusskolas 11.a klases skolēnu mācību ekskursija ar gida pakalpojumu uz munīcijas ražošanas rūpnīcu, lai iepazītu rūpnīcas darbinieku profesijas un munīcijas ražošanas procesu. Daugavpilī skolēni apmeklēja Skrošu rūpnīcu un iepazina skrošu ražotnes darbinieku profesijas, darba pienākumus un apstākļus. Viņi uzzināja, ka skrotis tiek ražotas no trīs dažādiem metāliem, bet proporcionāli visvairāk ir svins. Šī ir vienīgā tāda veida skrošu rūpnīca Latvijā, vēl torņveida ražotnes ir Vācijā un Krievijā. Skrotis tiek lietas no 28 m augsta mūra, kādreiz koka torņa, pēc 200 gadus vecas metodes. Rūpnīcā tiek ražotas 9 veidu lodes gludstobra ieročiem, lodes pneimatiskajiem ieročiem, renkuļi un, protams, skrotis. Rūpnīcas ražošanas kapacitāte ir divi miljoni patronu gadā. Skrotis lej reizi gadā - pāris dienās var izliet dažas tonnas, un ar šo apjomu pieprasījumu iespējams nodrošināties gadam. Ekskursijas ietvaros bija iespēja arī iepazīties ar skrošu rūpnīcas vēsturi un sajust 19. gadsimta “elpu”. Nobeigumā jauniešiem bija iespēja testēt skrotis, šaujot ar pneimatisko ieroci.
 
Auces novada pašvaldības pedagoģe - karjeras konsultante Nadežda Getikova

Projekta KAA pasākumi 2019. gada maijā (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.