LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Klāra, Vizma
< Augusts 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Oktobrī Auces un Bēnes vidusskolās notika vairāki karjeras izvēlei veltīti pasākumi
(23.10.2019.)
Oktobrī Auces un Bēnes vidusskolās notika vairāki karjeras izvēlei veltīti pasākumi
Oktobrī Auces un Bēnes vidusskolās notika vairāki karjeras izvēlei veltīti pasākumi

Šī gada oktobra mēnesī Auces un Bēnes vidusskolās notika vairāki KAA pasākumi, tajā skaitā  Karjeras nedēļa 2019. No 14. līdz 18. oktobrim Karjeras nedēļa, kuru jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, norisinājās 83 Latvijas pilsētās un novados, t.sk. arī Auces novadā.

Šī gada Karjeras nedēļas tēma bija nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļas sauklis “Ielogojies nākotnē!” rosināja jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un darba tirgū, kas liek jau no mazotnes mērķtiecīgi domāt par specifisku prasmju un kompetenču attīstīšanu.

Auces un Bēnes vidusskolu skolēniem, atbilstoši katram vecuma posmam, pedagogu un karjeras konsultanta vadībā, pielietojot daudzveidīgas interaktīvās metodes,  notika klases nodarbības “No šodienas līdz nākotnes profesijai”, kuru laikā skolēni izzināja dažādas nākotnes profesijas, runāja par pieprasītākām prasmēm nākotnē un iespējām pilnveidot karjeras vadības prasmes savas nākotnes profesijas izvēlē. 17. oktobrī Auces un Bēnes vidusskolās viesojās “Kkomanda” (KAA pasākums “Pielaiko nākotnes profesiju!”).  Improvizācijas teātra aktieru vadībā notika interaktīvās nodarbības, izmantojot lomu spēles, par nākotnes profesiju daudzveidību, par vispārīgām un specifiskām prasmēm, kuras nepieciešamas profesiju pārstāvjiem. Bēnes vidusskolas 1.-3. klašu skolēniem – interaktīva, izglītojoša aktivitāte “Šarādes par profesijām”, Bēnes vidusskolas 7. un 8. klašu skolēniem un Auces vidusskolas 8.ab klašu skolēniem – izglītojoša spēle diskusijas formātā “Karjeras puzle”.

Interesenti no Auces vidusskolas 10.-12. kl. piedalījās  diskusijā “Šodien sākas nākotne!” Rīgas Tehniskajā koledžā, lai spriestu par nākotnes profesijām un prasmēm, kā arī tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Ar jauniešiem diskutēja uzaicinātie viesi Linda Curika (NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve) un Inese Zariņa (TET mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja), diskusiju vadīja moderators - izaugsmes treneris Dinārs Zāģers. Savukārt Bēnes vidusskolas 9.-12. kl. skolēni piedalījās izbraukuma programmā “Dzīvei gatavs”, kuru organizēja “Swedbanka” un “Sadales Tīkls”.

Notika ekskursijas uz uzņēmumiem. Auces vidusskolas 7.-9. kl. skolēni apmeklēja SIA “Tehnika”, Auces pilsētas iekārtu izgatavošanas un metālapstrādes uzņēmumu, kurā iepazinās ar uzņēmuma darbību, uzzināja par mašīnbūves un metālapstrādes nozares profesijām un tām nepieciešamajām vispārējām un profesionālajām prasmēm. Pēc ekskursijas notika diskusijas par to, ko es varu darīt jau skolas laikā, lai pilnveidotu savas prasmes un mērķtiecīgi izvēlētos savu nākotnes nodarbošanos. 9. oktobrī Auces vidusskolas 9.ab kl. skolēni devās mācību ekskursijā uz bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumu SIA “BestBerry” (KAA pasākums „Mana darba vieta” – 1). Skolēni tika iepazīstināti ar lauksaimnieka un augļu pārstrādes specialista profesijām, ar irbeņu ogu audzēšanas un dažādu to produktu ražošanas procesu, darba specifiku un apstākļiem, varēja saņemt atbildes uz visiem viņu interesējošajiem jautājumiem no irbeņu lauka saimnieka un uzņēmuma BestBerry īpašnieka Māra Šermuka. Bija arī iespēja aplūkot irbeņu lauku, iepazīties ar  uzņēmuma irbeņu produktu sortimentu, uzzināt par irbeņu ogām piemītošajām labajām īpašībām un pielietojumu veselības un skaistuma uzlabošanai.

Auces vidusskolā viesojās arī absolventi. 18. oktobrī 9.-12. kl. skolēniem notika tikšanās ar “SEB bankas” ekonomistu un makroekonomikas ekspertu Daini Gašpuiti un 5. kl. skolēniem – ar  IT speciālistu un uzņēmuma "DevLead" vadītāju Jāni Gorski.
          
Auces novada pašvaldības pedagoģe - karjeras konsultante
Nadežda Getikova

ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
(Nr.8.3.5.0/16/I/001)

Oktobrī Auces un Bēnes vidusskolās notika vairāki karjeras izvēlei veltīti pasākumi (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.