LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Ildze, Ilze, Izolde
< Janvāris 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Noslēgusies "Pepijas skoliņa"
(30.05.2019.)
Noslēgusies "Pepijas skoliņa"
Noslēgusies "Pepijas skoliņa"

Noslēdzies pirmais mācību gads izglītojošo nodarbību ciklā 1. klašu skolēnu vecākiem. Nodarbības tika organizētas ar mērķi veidot dziļāku sapratni, atvērtību un saikni starp vecākiem, bērniem un skolu.

Pirmajā tikšanās reizē ar nodarbību mērķi un saturu iepazīstināja atraktīvā, draudzīgā, drosmīgā un skolas dzīvē ieinteresētā Pepija, no kā arī pasākums ieguva nosaukumu  „Pepijas skoliņa”.

Pirmajā nodarbībā klašu audzinātājas Danute Dadzīte un Lilita Svilāne vadīja mācību stundu „Dienas režīms”, kur vecākiem bija jāiejūtas bērnu - skolēnu lomās. Nodarbības otrajā daļā notika saruna par dienas režīma nozīmi, bērnu un vecāku paradumiem, attiecību  veidošanu un nostiprināšanu ar bērniem.

Otro nodarbību aizvadījām Ziemassvētku noskaņās, kad tika ceptas piparkūkas, vārīta tēja, vecāki iesaistīti rotaļās un nelielas ludziņas iestudēšanā, bet pats galvenais -  vecāki  Elizabetes Rēzijas mammas Olgas Jirjenas vadībā gatavoja pārsteigumu saviem bērniem: dekupāžā noformētas burciņas, kas pildītas ar saldumiem.

Pepijas skoliņas trešā nodarbība bija veltīta spēlēm.  Notika saruna par spēlēm, kuras ar bērniem tiek spēlētas ģimenes lokā, viesībās, atpūtā, skolā. Noskaidrots, kādas ir bērnu mīļākās spēles, kāda ir spēļu izzinošā, attīstību un savstarpējās saiknes veicinošā nozīme. Vecāki tika ierauti atraktīvās, jautrās un atraisošās spēlēs.

23. maija nodarbību pārgājienu „Pepijas izziņas taka Aucē” koriģēja lietus, kas lika brīvā dabā paredzētās aktivitātes pārcelt telpās. Tāpēc pirmklasnieku un viņu vecāku ceļojumā pa Auci bija jāņem palīgā iztēle. Vairākos pieturas punktos (Auces stacija, estrāde, Saules pulkstenis, Mūzikas skola, Dome) skolēni un viņu vecāki, pildot dažādus uzdevumus, apliecināja savu erudīciju, izveicību, saliedētību un pirmajā mācību gadā apgūto.

Liels paldies abām klašu audzinātājām par izturību un ieinteresētību!

Īpaša pateicība vecākiem, kas ar savu dalību visās nodarbībās ir atbalstījušas organizētās aktivitātes.

Ar lepnumu un prieku apsveicam Markusa mammu Eleonoru Prokofjevu - Grinčuku un Deivida mammu Sintiju Kožušnu!

Idejas par vecāku skoliņas veidošanu radītājas un nodarbību organizatores  (I. Ante, R. Januze, R. Juļa, A. Lasmane, L. Priede, E. Tabore, L. Vežuka) cer, ka šāda veida sadarbības forma ar vecākiem ir ļoti nepieciešama, jo nodarbības veicināja vecāku izpratni par savu bērnu dzīvi skolā.

"Pepijas skoliņa" (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga; no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.