LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Diāna, Dina, Dins
< Februāris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Miķeļdiena „Pīlādzītī”
(02.10.2020.)
Miķeļdiena „Pīlādzītī”
Miķeļdiena „Pīlādzītī”

Dabā tuvojas tumsas laiks, bet paši rudens saulgriežu svētki ir krāsaini un bagāti. Mūsu uzdevums pirmsskolā ir gādāt, lai bērni iemācītos latviskās tradīcijas un svētkus, tāpēc starp svinamajām dienām ir arī Miķeļdiena, kuru mēs svinējām 30. septembrī.

Šogad Miķeļdienu svinējām savādāk, ne tā kā citos gados. Ņemot vērā situāciju pasaulē un Latvijā, rūpīgi bija jāpārdomā drošības pasākumu ievērošana. Tādējādi svētku dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar aktivitātēm, kā arī sagatavot materiālus radošajam darbam.

Miķeļu nedēļā notika lieli sagatavošanas darbi. Sagatavošanas grupas bērni kopā ar saviem vecākiem sarūpēja izstādi no meža veltēm un piedalījās jaunās nojumes rotājumu izgatavošanā. Īpaši gribam pateikties Gabrielas mammai un tētim par skaistām dabas materiālu virtenēm un čiekurbumbu! Keitas, Madaras un Martas V. vecākiem paldies par caurdurtiem kastaņiem, lai bērniem vieglāk būtu vērt kastaņu virtenes! Mārča M. mammai pateicamies par daudzajiem čiekuriem! Paldies par skaistiem ziediem, ar kuriem jūs priecējat mūs visu septembri!

Dārziņā, dārziņā,
Bērni aug dārziņā…un izaug…. Mūsu iestādes „Dobē” pagalmā izauga tomātu grupiņa, burkānu un baklažānu grupiņa. Katrai grupai bija attiecīgā dārzeņa cepures. Un ko darīt ar šādu bagātīgu ražu? Kur to izmantot? Ilgi nenācās domāt, un radās ideja izvārīt 3 katlos rudens vitamīniem bagātu sakņu zupu. To mums palīdzēja izdarīt mūzikas skolotāja Inga Šaule ar muzikālo rotaļu „Vāram zupu buļ-buļ-buļ!”. Bērni apļos (katlos) imitēja dārzeņu sagriešanu – smalki, smalki rīvēšanu uz rīves, ātri, ātri zupas maisīšanu katlā, kā arī pagaršošanu. Tā mēs izvārījām gan dārzeņu zupu, gan biešu un zirņu zupu. Visi zina, ka bērniem garšo picas. Mūzikas rotaļa „Picas cepšana” patika vislabāk, jo pica „gatavojās” īstos itāļu ritmos. Paldies mūzikas skolotājai par oriģinālo mūzikas pavadījumu!

Rotaļājoties un dejojot sajutām izsalkumu, tāpēc katra grupa devās uz savu „Rudens kafejnīcu”, lai pagatavotu kādu našķi uz „kārā zoba”. Grupas „Pumpuriņi” kafejnīcā tika gatavots „vīnogu šašliks”. Mazie vēra uz koka iesma tumšās un gaišās vīnogas ar nosacījumu - lai veidojas krāsu ritms. Kafejnīcā „Kukulītis” grupas „Ziediņi” bērni gatavoja ēdienus ar dažāda veida maizi - baltmaizi, rupjmaizi un saldskābo. Bērni smērēja maizes ar diļļu sviestu, krēmsieru un skolotājas palīdzes Elitas pašvārīto pīlādžu “zapti”. Lai bērnus ieinteresētu, skolotāja stāstīja par maizīti, kā izturēties pret to, kā maizi audzē un cik daudz pūļu un darba ieguldīts, kamēr tā nonāk uz mūsu galda. Grupas „Odziņas” rudens kafejnīcā notika liela rosība un kņada. Katrs sev bērns gatavoja augļu kokteili. Meistarīgi glāzē kārtoja dažādu augļu kārtas. Kokteiļi sanāca krāsaini un vitamīniem bagāti. Par to liels paldies Milēnas mammai par rudens avenēm, Gabrielas mammai par vitamīniem bagātām dzērvenēm un Martas V. mammai  par pašas izaudzēto meloni!

Svētki radīja kopības sajūtu, "uzlādēja" visus ar labu garastāvokli, prieku un pozitīvām emocijām.

Paldies radošajai komandai - kolēģiem: Inai Podberezskai, Līgai Zeltiņai, Laimai Kārkliņai-Zeikmanei, Svetlanai Janauskai, Daigai Ļevkovičai, Venetai Kalvei, Elenai Šultai, mūzikas skolotājai Ingai un saimniecības daļas vadītājai par sarūpētajiem produktiem!

Skolotāja  Žeņa Gristiņa

Miķeļdiena PII "Pīlādzītis" 30.09.2020. (Foto no pasākuma arhīva)

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.