LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Andra, Līva, Līvija
< Februāris 2021 >
P O T C Pk S Sv
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Latvijas Valsts 102. gadadienu atzīmēja arī novada pirmsskolas izglītības iestādēs
(17.11.2020.)
Latvijas Valsts 102. gadadienu atzīmēja arī novada pirmsskolas izglītības iestādēs
Latvijas Valsts 102. gadadienu atzīmēja arī novada pirmsskolas izglītības iestādēs

17. novembrī PII „Pīlādzītis” norisinājās Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums, „Rūķīšu” bērni un skolotājas sanāca kopā, lai vienotos viktorīnā, savukārt PII "Vecauce" Latvijas dzimšanas dienu šogad svinēja nedaudz savādāk, bet ar tikpat lielu aizrautību un prieku.

Latvijas Valsts 102. gadadiena „Pīlādzītī”


Dzimtenes mīlestība sākas ar bērna mīlestību uz savu ģimeni, mājām un dzimto pusi. Piederības izjūta pirmsskolas izglītības iestādei un lepnums par to, ka esi tās daļa, palīdz jaunajam cilvēkam izaugt par savas zemes patriotu un savas valsts pilsoni, kurš izjūt cieņu pret Latvijas dabas skaistumu, vēstures mantojumu, tradīcijām un kultūras vērtībām. Latviešu tautai ir bagāts folkloras mantojums: teikas, pasakas, tautasdziesmas, krāšņi tautastērpi. Pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” mācām bērniem iemīlēt Latviju caur latviešu tautas tradīcijām, folkloru, gadskārtu ieražām.

Bērni zina, ka dzimšanas diena katram ir īpaša diena. Ļoti svarīgs un atbildīgs ir svētku sagatavošanas posms. Skolotājas skaidroja bērniem valsts svētku nozīmi un tradīcijas, sniedza zināšanas par nacionālo simboliku. Gatavojoties svētkiem, bērni ar saviem radošajiem darbiņiem rotāja iestādes telpas.

Šogad, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus,  svētki noritēja grupiņās. 17. novembrī tematisko  bērnu rītu ”Latvija manā sirsniņā” iesāka vadītāja Aija Gintere-Mikne ar svētku uzrunu bērniem un darbiniekiem, tad svinīgi nodziedājām valsts himnu. Mēs visi esam bagāti ar savām latviešu tautas rotaļām un dejām, tādēļ vienojāmies kopīgās rotaļās un dejās, par muzikālo skanējumu un raitu deju soļu ierādīšanu rūpējās mūzikas skolotāja Inga. Neiztika arī bez pārsteiguma – svētku keksiņiem, sveču salūta un kopīgas fotografēšanās.

Sirsnīgs paldies par skaistajiem un gardajiem keksiņiem pavārei Ilvai! Paldies vecākiem par sarūpētajiem pašgatavotajiem lukturīšiem, ar kuriem katrs iededzām gaismiņu Latvijas dzimšanas dienai mūsu bērnudārza pagalmā! Vēlam daudz laimes mūsu dzimtenei Latvijai 102. dzimšanas dienā!
 Latvijas Valsts 102. gadadiena „Rūķīšos”

17. novembra rītā „Rūķīšu” bērni un skolotājas sanāca kopā, lai vienotos viktorīnā “Mazais Latvijas gudrinieks”, kas veltīta Latvijas 102.dzimšanas dienai. Latvija – mūsu dzimtā zeme - ir skaista un mīļa katrā gadalaikā. To rotā dabas skaistums, svētku tradīcijas, cilvēku darbs. Pasākuma laikā tika izdziedātas dziesmas, skaitīti dzejoļi par Latviju. Interesanti jautājumi un uzdevumi par un ap Latviju bija sagatavoti gan bērniem, gan skolotājām, par ko beigās tika pasniegti diplomi.
 
Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī,
Turi to tā kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt.
Jo zaudējis, Latviju, tu zudīsi pats.
(J.Jaunsudrabiņš)

 
„Rūķīšu” kolektīvs sveic visus novada ļaudis Latvijas 102. gadadienā!


Latvijas Valsts 102. gadadiena PII “Vecauce”

Rīts iesākās rosīgi, ar lielu atbildības sajūtu vecākās un vidējās grupas bērni gatavoja svētku kūku, klāja svētku galdu, mazāko grupu bērni rotāja savus kūku gabaliņus, ar kuriem mielojās launagā. Iepriekš veiktais darbs, lukturīšu gatavošana, svētku kulminācijā priecēja ikkatru, vērojot skaisto “Gaismas ceļu”, kuru veidojam jau vairākus gadus par godu savai Latvijai.


Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.