LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Klāra, Vizma
< Augusts 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
KAA pasākums “VIAA nozares seminārs “Koks ir labs””
(31.10.2019.)
KAA pasākums “VIAA nozares seminārs “Koks ir labs””
KAA pasākums “VIAA nozares seminārs “Koks ir labs””

2019. gada 31. oktobrī Auces un Bēnes vidusskolu 8.-9. kl. seši skolēni kopā ar pedagogu - karjeras konsultantu piedalījās  Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas biedru -  asociāciju “Latvijas Mēbeles organizētajā seminārā “Koks ir labs”.

Semināra mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar mežsaimniecības un kokapstrādes nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām, kā arī sniegt informāciju par darba un prakses vietām, darba tirgus prasībām un profesionālās izglītības apguves iespējām.

Skolēniem bija iespēja iepazīt aktuālo meža nozari, apmeklēt koka izstrādājumu izstādi, tikties ar nozares ekspertiem, iepazīt izglītības apguves iespējas un savām acīm redzēt, kā notiek koka apstrāde un ražošanas process. Izstādi “Iepazīsties – koks!” skolēni apmeklēja kopā ar Latvijas Kokrūpniecības federācija biedra organizācijas, asociācijas “Latvijas Mēbeles” izpilddirektori Ievu Ereli, kura ļoti profesionāli un aizraujoši stāstīja par koka ceļu no stādīšanas līdz gatavai koka produkcijai. Koks ir visur - sākot no kurināmā, līdz apģērbam un pat pārtikas produktiem. Latvijas koks ir neatņemama sastāvdaļa “Samsung”, “Hyundai”, “Mercedes Benz”, “Porsche” un daudzu citu pasaulslavenu ražotāju produkcijā.  

Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas, asociācijas "Latvijas Koks" izpilddirektors Artūrs Bukonts iepazīstināja ar izglītības un karjeras iespējas meža nozarē, stāstīja par meža nozares profesijām, kā arī par savu karjeras ceļu. Par izglītības iespējām PIKC Ogres tehnikumā stāstīja trīs cilvēki -  pedagogs karjeras konsultants, pasniedzējs un audzēknis. Klausītāju lielāko uzmanību nopelnīja audzēkņa stāstījums, kurš pārliecinoši un atraktīvi iepazīstināja ar savu izvēli mācīties Ogres tehnikumā un audzēkņu dzīvi tajā.

Pusdienas pauzē katrs varēja pārbaudīt savas līdzsvara iemaņas uz balansa dēļa, kas ražots SIA “Balansa dēlis”. Balansa dēlis ļauj interesentiem attīstīt savas līdzsvara iemaņas, veiklību, nostiprinās muskulatūru, un tādējādi pilnveidos prasmes uz jebkura dēļa (skeita, longborda, sērfa, veikborda vai snovborda). Noslēgumā semināra dalībnieki apmeklēja kokapstrādes uzņēmumu SIA “Troja”. Uzņēmums dibināts 1992. gadā un šobrīd ir viens no vadošajiem saplākšņa pārstrādātājiem Eiropā. SIA "Troja" pamatdarbības veids ir standarta bērza saplākšņa apstrāde un piezāģēšana, kā arī augstākas pievienotās vērtības produktu ražošana, t. sk. šūpuļzirdziņi, biroja mēbeles, akustiskie paneļi, ceļa zīmes u. c.

Auces novada pašvaldības pedagogs - karjeras konsultants
Nadežda Getikova 

 

KAA pasākums “VIAA nozares seminārs “Koks ir labs”” 31.10.2019. (Foto no pasākuma arhīva)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.