LV
RU
EN
Pasākumi
Šodien vārda diena: Virma, Zelma, Zemgus
< Augusts 2020 >
P O T C Pk S Sv
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Ar pirmo zvanu sācies jaunais mācību gads!
(05.09.2019.)
Ar pirmo zvanu sācies jaunais mācību gads!
Ar pirmo zvanu sācies jaunais mācību gads!

Jau pilnā sparā rit pirmā mācību nedēļa šajā jaunajā mācību gadā. Pirmdien visā Latvijā skolēni pulcējās izvēlētājās mācību iestādēs, lai svinētu Zinību dienas svētkus un satiktu klasesbiedrus un draugus.

Arī Auces novada izglītības iestādēs nedēļa aizsākās uz priecīgas nots - izglītības iestādes atkal piepildīja bērnu priecīgie smiekli un soļu dunoņa. Jau no paša rīta ar grezniem rudens ziediem rokās no visām pusēm uz skolām plūda skolas mazie sirdspuksti – skolēni.

Kā allaž, Zinību dienas atklāšanas gods Auces vidusskolā tika uzticēts 1. un 12. klasei, kad roku rokā paši mazākie un paši lielākie skolēni pēc karoga ienešanas svinīgi ienāca skolas pagalmā, ieskandinot pirmo zvanu goda aplī. Trīs drosmīgākie pirmklasnieki, pārvarot uztraukumu, skaitīja dzejoļus, savukārt 12. klases skolniece Rūta Anna Kinta īpaši sagatavotā uzrunā vērsās gan pie saviem vienaudžiem, gan pedagogiem un skolnieku vecākiem, uzsverot sadarbības nozīmīgumu mācību procesā.

Auces vidusskolas direktore Indra Špela: “Pirms uzsākam jauno mācību gadu, ir vērts kaut nedaudz atskatīties uz aizgājušo. Ar īpašu prieku un lepnumu varu teikt, ka aizvadītā gada 12. klase, ko absolvēja 28 skolēni, ir godam izpildījusi savu galveno uzdevumu – labi mācījušies! Viņu centralizēto eksāmenu rezultāti ir augstāki, nekā vidējie eksāmenu rezultāti kopumā valstī, tādēļ šī gada 12. klases skolēnu uzdevums ir šos rezultātus noturēt esošajā līmenī vai pacelt augstāk! Vēl man ir liels prieks paziņot, ka, salīdzinot ar pagājušā gada 1. septembri, mūsu skolā ir par 14 skolēniem vairāk – mācības Auces vidusskolā ir uzsākuši 508 skolēni, no kuriem 40 ir pirmklasnieki. Sevišķi vēlos izcelt 10. klasi, kas šobrīd ir lielākā klase skolā ar 32 skolēniem klasē. Jāatzīmē arī vairāki vasaras sasniegumi. Mūsu skolā ir vairāki aktīvi jaunieši – tie ir “Award” kustības dalībnieki, kuri devās pārgājienos un piedalījās dažādās aktivitātēs, sasniedzot sudraba un zelta līmeni. Tāpat jāpiemin mūsu skolas skolēns Roberts Eduards Graudiņš, kurš vasarā ir piedalījies Latvijas Jaunatnes VIII olimpiādē un ieguvis trešo vietu ložu šaušanā. Apsveicam!”

Ceļa vārdus jaunajā mācību gadā skolēniem, skolotājiem un vecākiem veltīja arī kāds īpašs viesis – Zinību dienā Auces vidusskolu pagodināja Labklājības ministre Ramona Petraviča, atzīstot, ka atgriešanās savā skolā ir saviļņojuma pilna: “Esmu Aucē piedzimusi, izaugusi un mācījusies, absolvēju vēl tolaik mazo, veco skoliņu. Šeit esmu lolojusi savus sapņus un uzstādījusi dzīves mērķus. Nu mana sirds pukst straujāk no jaukajām atmiņām par šeit pavadīto laiku un prieka par atkalredzēšanos ar saviem skolotājiem. Skolēniem vēlu paturēt prātā, ka nav tāda vārda “nevaru”, ir tikai “negribu”. Jūsu rokās ir ne tikai sava, bet arī Latvijas valsts nākotne, un tā ir jāpieņem kā pamatvērtība. Tieši jūsu izglītība, centieni un izvirzītie mērķi būs tie, kas noteiks, cik stipra būs Latvija un vai Auce arī turpmāk kartē paliks kā pilsēta un kļūs par vietu, kur gribēsiet dzīvot, strādāt un attīstīties. Es ticu – jums izdosies!”

Svētkos visus klātesošos sveica domes priekšsēdētāja Vija Keršus, SIA “Spectre Latvia” vadītāja Sandra Špona un ilggadējā sadarbības partnere un atbalstītāja Aija Vežuka.

Īpašs prieks, ka Auces vidusskolas skolotāju saimei arī šogad pievienojušies jauni pedagogi: Paula Dauginoviča mācīs latviešu valodu un literatūru, savukārt Indra Graudiņa būs skolotāja palīgs. Sirsnīgi sveicam!  

Auces vidusskolā 1. klasē šogad mācības uzsāka 40 skolēni klašu audzinātāju Danutes Dadzītes un Lilitas Svilānes vadībā. Šobrīd Auces vidusskolā reģistrēti jau 509 skolēni, no tiem 19 pirmsskolas vecuma bērni, 10. klasē mācības uzsākuši 32 skolnieki klases audzinātājas Lindas Vežukas vadībā.

Krāsaini muzikālu pārsteigumu ar dziesmu “Krāso!” šogad Auces vidusskolas skolēniem, skolotājiem un vecākiem bija sagādājis 2.-3. klašu ansamblis “Sienāzēni” (skolotāja Ruta Januze), savukārt deju grupa “Kāpnes”, ko vada Kima Staņislavska un Inese Skrastiņa, iepriecināja ar enerģiskiem deju soļiem atraktīvas mūzikas pavadījumā.

Bēnes vidusskola savu saimi, kā allaž svētku reizēs, sagaidīja saposusies, smaidīga un gatava jauniem izaicinājumiem. Visos svētkos ar skolas kolektīvu kopā ir pensionētie pedagogi - Baiba Ozola, Liega Truhmanova,  Māra Horna,  Emīlija Ramona, Rita Pugovka, Ilga Kalniņa, Uldis Dosbergs,  kuriem ik gadu tiek teikts īpašs paldies par ieguldīto darbu skolas attīstībā!

Šis mācību gads Bēnes vidusskolā aizritēs pogas un pasakas zīmē. Laimīgi un smaidīgi savus pirmos soļus skolā spēruši 11 zinātkāri 1. klases skolēni audzinātājas Svetlanas Eihmanes vadībā. I.Ziedoņa “Pasakas par pogu” beigās – poga ir piepogāta, laimīga, ka der, tāpēc arī visi skolēni un skolotāji jūtas laimīgi, jo uzskata, ka atrodas savā īstajā vietā.

Skolēnus, pedagogus, skolēnu vecākus Zinību svētkos sveica Bēnes vidusskolas direktors Māris Eihmanis, novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, Bēnes Mūzikas un mākslas skolas direktore Gita Aleksejeva. Viesi vēlēja veiksmi, izdošanos, gandarījumu par paveikto un izzināšanas kāri!

Jaunajā mācību gadā ikvienam Bēnes vidusskolas kolektīvs vēl sapņot, nezaudējot zemi zem kājām, ticēt sev, saviem spēkiem un varēšanai, atbrīvot vietu jaunām zināšanām, uzticēties un sadarboties, priecāties par saviem un citu panākumiem!

Neaizmirsīsim, ka skolēnus iepazīstināt ar mūzikas un mākslas pasauli turpina Auces Mūzikas skolā direktora Intara Grīnberga vadībā un Bēnes Mūzikas un mākslas skolā Gitas Aleksejevas vadībā.

Auces Mūzikas skolā šogad mūzikas pasaules burvību palīdzēs atklāt 14 skolotāji, no kuriem īpašas 40 darba gadu jubilejas šajā skolā svin klavieru skolotāja Ingrīda Petrauska un akordeona un teorētisko priekšmetu skolotāja Vija Kursiete, kura šajā mācību gadā pildīs arī direktora vietnieces izglītības jomā pienākumus, savukārt lietvedes amatu pildīs Vita Lazdiņa. No skolotājiem šogad darbu neturpina Alla Beļicka, bet Auces Mūzikas skolas pedagogu saimei pievienojušies klavieru skolotāji Irina Volkova un Imants Vežuks, kuri jau reiz ir strādājuši Auces Mūzikas skolā. Šogad mūzikas skolā mācības apgūs 94 audzēkņi, no tiem pirmajā klasē mācīsies 17 bērni, taču, ja vēl kādam ir radusies vēlme apgūt kādu no mūzikas instrumentiem, laipni aicināti sazināties ar skolas direktoru pa tālr. 29818323.

Mūzikas un mākslas valoda vieno, paceļot spārnos, ļauj atklāt pasauli no cita skatu punkta. Lai viss izdodas, veiksmīgu visiem jauno mācību gadu!
         
Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

Zinību diena 02.09.2019. (Foto: Gita Šēfere-Šteinberga)Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.