LV
RU
EN
 
 
Pirmdiena, 19. marts 9:09
Aktualitātes izglītībā RSS
Projekta aktivitātes turpinās ( 9. marts 14:22 ) drukāt
Projekta “Food and Health; it’s better to prevent than to cure” (Projekta Nr.2016-1-NL01-KA219-022900-3) aktivitātes turpinās.
Šis mācību semestris Auces vidusskolas projekta kalendārā aizsācies ar jaunām aktivitātēm. To īstenošanā iesaistījās 3 Auces vidusskolas meitenes - Linda Mežule (9.a), Danute Klova (11.a) un Annija Andreičikova (12.a). Viens no projekta uzdevumiem bija 8. un 9. klašu skolēnu aptauja par skolas ēdnīcā piedāvāto pusdienu dažādību, veselīgumu.

Aptauja parādīja, ka skolēniem pieejamas ļoti daudzveidīgas, veselīgas un garšīgas pusdienas, tāpēc īpaši grūti bija izdomāt vēl vienu veselīgu ēdienu, ar ko varētu papildināt skolas pusdienas. Pirmo vietu aptaujā ieguva pankūkas, otro - augļi, trešo vietu - zupa. Pirmos divus ēdienus dārdzības un laikietilpīguma dēļ nav iespējams pagatavot mūsu skolas virtuvē, bet izdomāt jaunu zupas recepti jau tā bagātajā zupu klāstā bija grūti. Rezultātā 7.februārī skolas saimnieces visus ēdājus pusdienās cienāja ar tiešām gardu zupu. Daži no mazajiem skolēniem to uztvēra ar nedrošību, bet lielākie bija sajūsmā. 364 skolēniem garšoja un 51 skolēnam nē. Pēc pusdienām, aptaujājot 8.un 9.klašu skolēnus, gandrīz visi teica, ka vēlas šādu zupu ēst atkal.

Ar aptauju rezultātiem un izklāstu par notikušo Linda, Danute, Annija piedalījās projekta starptautiskajā sanāksmē Igaunijā Luganuse pilsētiņā, kur no 12. līdz 17. februārim notika kārtējā aktivitāte. Šīs skolnieces projektā piedalījās, jo 2017. gada maijā, kad projekta sanāksme notika Latvijā, viņām un viņu ģimenēm bija drosme un iespējas kļūt par viesģimeni un uzņemt pie sevis kādu skolēnu no partnervalstīm. Kopā ar meitenēm uz Igauniju devās skolotājas Jana Smila un Gunita Dambe.

Viesošanās nedēļa Igaunijas ziemeļaustrumu pusē pagāja nemanot. Latvijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Spānijas skolēnus un skolotājus uzņēma nelielas lauku skolas kolektīvs ar 76 skolēniem. Katra diena bija saplānota atbilstoši projektā paredzētajam, un visi dalībnieki vēl vairāk paplašināja savu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, pārtiku, aktivitātēm. Skolēni ne tikai rādīja savus paveiktos mājasdarbus, bet gatavoja dažādus Igaunijā ierastus veselīgus dārzeņu un augļu salātus, arī našķus, piemēram, no kamas miltiem. Mūsu meitenes stāstīja par ēdināšanas sistēmu skolās Latvijā un tieši mūsu skolā. Līdzīgi Igaunijai, mums vēl joprojām ir saglabājusies skolas virtuve ar personālu un skolēniem ir brīvpusdienas. Atšķirīgais ir stingrākas normas produktu izvēlē un aizliegums skolēniem pašiem skolas virtuvē gatavot ēdienu. Tāpēc, ēdot piedāvātās pusdienas Luganuse skolā, pamanījām tādus produktus, kas pie mums netiek atļauti.

Visu nedēļu valdīja īsta ziema, tāpēc varējām kārtīgi izkustēties Meteņdienas noskaņās - spēlēt āra spēles, braukt ar ragaviņām, pat vizināties zirga kamanās. Skolotāji apguva jaunas mācību metodes informāciju tehnoloģiju jomā - piedalījāmies divās meistarklasēs. Vienā apguvām jaunas prasmes, kā interesanti pielietot stundās mobilos telefonus un planšetes, bet otrā uzzinājām par citādām matemātikas mācīšanas iespējām Igaunijā. Katrā viesošanās reizē kādā no valstīm uzņemošās valsts pārstāvji cenšas pēc iespējas vairāk iepazīstināt viesus ar skaisto un interesanto. Tā arī Igaunijā mums bija iespēja apmeklēt Narvas pilsētu, kas robežojas ar Krieviju. Pabijām Tartu, kur iepazinām AHHAA zinātnes centru. Bijām degslānekļa jeb degakmens raktuvju muzejā, kur iepazinām tieši šim reģionam raksturīgo unikālo derīgo izrakteņu ieguvi.

Par piedzīvoto stāsta dalībnieces:

Annija: "Projektā es ieguvu ļoti daudz pozitīvu emociju. Iepazinu jaunus draugus un iemācījos daudz ko jaunu par Igauniju un tās kultūru. Vēlos pateikt, ka man paveicās ar ģimeni, pie kuras paliku, jo viņiem bija tiešām jauka attieksme un mums bija lieliska komunikācija. Varu secināt, ka šis projekts ir lieliska iespēja ikkatram iegūt ko jaunu."

Danute: "Šajā nedēļā uzzināju, kādas Igaunijā ir tradīcijas un svētki, kāda ir ikdiena, ar ko jaunieši nodarbojas brīvajā laikā. Iemācījos labāk saprasties ar citiem angļu valodā. Liels ieguvums ir tas, ka mums ir kontakti ar četru valstu jauniešiem un otra ģimene, ar ko var uzturēt sakarus un satikties. Šis bija lieliski pavadīts laiks, bagāts ar emocijām. Uzzināts daudz jauna. Bija arī nedaudz dīvaini, ka blakus ir Krievija. Tas kādreiz likās tik tālu… Ceru, ka kādreiz projekta ietvaros varētu izveidoties “Valstu salidojums”, lai atkal varētu visus satikt. Projekts ir vienreizēja iespēja piepildīt savus sapņus. Manā gadījumā - iespēja lidot ar lidmašīnu. Iespēja satikt jaunus draugus. Izveidot kontaktus, kas noder turpmāk dzīvē. Projekts māca arī to, ka nav svarīgi, kur tu esi, bet ar ko tu esi!"

Linda: "Projekta laikā man bija iespēja labāk apgūt angļu un krievu valodas. Vislielākais ieguvums ir emocijas, ko es ieguvu tur, un draugi, no kuriem bija grūti šķirties. Skolēniem tā bija lieliska iespēja pavadīt nedēļu, kas paskrēja kā divas dienas. Atvadīšanās no draugiem bija diezgan smaga un asaras bija acīs, bet mēs joprojām turpinām sarakstīties."

Projekta darbība turpinās. Vēl katrai skolai jāveic savi uzdevumi un jāgatavojas pēdējai tikšanās reizei, kas notiks maija beigās Spānijā.
Projekta koordinatore Auces vidusskolā
Gunita Dambe
 
 
Šodien vārda diena:
Jāzeps, Juzefa
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
< Marts >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte