LV
RU
EN
 
 
Sestdiena, 24. februāris 2:26
Aktualitātes izglītībā RSS
Sniega diena PII "Mazulis" ( 14. februāris 12:46 ) drukāt
Kad pelēcīgums galīgi apnicis, visi gaida sniegu. Te pēkšņi - debesis paveras kā gaišs priekškars un lejup sāk lidot pārslas - lielas, līpoši slapjas, sīkas kā milti, kā uzzīmētas zvaigznītes. Kad zeme kļuvusi balta, tad ziema beidzot ir klāt. Sākušies ziemas prieki ar sportošanu, pikošanos, ar  ragaviņu vizināšanos un sniegavīru velšanu.
Sniega jampadracis "Mazulī" norisinājās 6. februārī, kad sniega sega negaidīti bija pārklājusi Auci. Grupu skolotājas (I.Zilberte, M.Urbele, E.Vanaga-Gacka) jau laikus bija sagatavojušās šim pasākumam, tikai trūka sniega.

Pie bērniem ciemos ieradās sniegavīrs Olafs (pirmsskolas skolotāja E. Vanaga-Gacka). Mūzikas (p.sk .I.Šaule) pavadībā bērni vingroja, gāja pa sniega labirinta ceļu, ķēra krāsainās “sniega pikas” un salasīja lielajā bļodā, kā arī gāja rotaļās un brauca ar vilcieniņu celt Olafam sniega pili. Mazuļi ar lāpstām, bļodiņās, saujās nesa sniegu un bēra augstā kalnā, kurš pēc tam pārtapa pilī, kura logus greznoja krāsainie ledus kristāli un sveču liesmiņas.

Prieku visiem sagādāja sniega dancināšana lielajā, zilajā “sniega mākonī”. Mazuļiem interesanti bija vērot vārnu un kaķa pēdiņas sniegā. Gar iestādes ieejas vārtiem ar kociņiem sniegā tiek iespiestas latvju rakstu zīmes. Arī paši lielās grupas audzēkņi mēģināja tās iespiest sniegā.

Piedaloties kustību aktivitātēs svaigā gaisā ziemas laikā ar sižeta palīdzību tiek veicinātas pozitīvas emocijas. Veicinot priekšstatus par sniega nozīmi dabā, gūstot prieku par ziemu, bērni norūdās un tiek nostiprināta viņu veselība.  

Fotoieskats. 
 M.Urbele
 
Šodien vārda diena:
Diāna, Dina, Dins
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
< Februāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte