LV
RU
EN
 
 
Sestdiena, 24. februāris 2:32
Apvienība “Apeirons” informē ( 8. februāris 16:47 ) drukāt
Lai noskaidrotu, cik daudz ir pieejamas dabas vietas cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā un godinātu šo objektu īpašniekus, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, svinot Latvijas 100 gadi, konkursam “Latvijas dabas vērtības visiem” aicina pieteikt dabas objektus, kas ir pieejami cilvēkiem ar invaliditāti.

Konkursa laikā tiks apkopota informācija par pieteikto dabas apskates vietu vides pieejamību.

Lai informētu sabiedrību, ka tur var droši doties ikviens, tās dabas vietas, ko vides pieejamības eksperti atzīs par pieejamām cilvēkiem ar invaliditāti, tiks ievietotas vides pieejamības mobilajā aplikācijā “Mapeirons”.

No visām pieejamajām vietām tiks izvēlētas septiņas vispieejamākās dabas vietas, kur ir padomāts par visiem, tai skaitā par cilvēkiem ar invaliditāti, un šīs vietas tiks godinātas speciāli rīkotā pasākumā, kas notiks 2018. gada jūnijā. Pieejamākie dabas objekti tiks popularizēti un reklamēti dažādos veidos, lai pēc iespējas vairāk cilvēku uzzinātu par šīm vietām.

Lai piedalītos konkursā, aicinām ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju, pašvaldību no 2018. gada 1. februāra līdz 2018. gada 1. maijam iesūtīt informāciju par dabas vietām, kas, Jūsuprāt, ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti. Tās var būt visdažādākās vietas - dabas takas, dabas parki, meži, pļavas, jūras piekraste, akmeņi, piekļuves vietas pie upes vai ezera, makšķerēšanas vietas un citas dabas apskates vietas.

Lai pieteiktu dabas vietu, elektroniski ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Pieteikuma anketa un konkursa “Latvijas dabas vērtības visiem” nolikums ir atrodams Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” mājas lapā www.apeirons.lv.

Konkurss “Latvijas dabas vērtības visiem” norisinās ar Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas atbalstu, projekta “Latvijas dabas vērtības visiem” ietvaros. Projekta mērķis ir godināt un izcelt dabas vērtības, kas ir pieejamas ikvienam, tai skaitā cilvēkiem ar invaliditāti.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par konkursu un projektu “Latvijas dabas vērtības visiem”, lūdzu, sazinieties ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”:
e- pasts - vai piezvaniet apvienības “Apeirons” darbiniekam Auces novadā – Ivaram, 29486758.
 
Zināšanai.
Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” un Biedrības “Babyroom” izstrādātā vides pieejamības aplikācija “Mapeirons” viedtālruņu īpašniekiem ir pieejama jau vairākus gadus.
Aplikācijas mērķis ir sniegt cilvēkiem precīzu un pārbaudītu informāciju par pieejamām vietām cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī vecākiem ar maziem bērniem.
Apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperti vēl joprojām izbrauc uz pieteiktajiem objektiem un ar informāciju par pieejamiem objektiem papildina aplikācijas “Mapeirons” datubāzi.
Ja Jūs zināt kādu objektu, kas nav iekļauts datubāzē, bet Jums liekas, ka tas ir pieejams, tad raksties uz e-pastu .
Jau tagad aplikācijā ir iekļauti vairāki Auces novadā esoši objekti, kurus ir izvērtējuši vides pieejamības eksperti.
Aplikāciju “Mapeirons” var lejupielādēt visos viedtālruņos, kuros ir Android vai iOS  operētājsistēma.
Informāciju sagatavoja
Ivars Rozentāls, Apvienības “Apeirons” pārstāvis Auces novadā
1189 meklētājs
 
 
Šodien vārda diena:
Diāna, Dina, Dins
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
< Februāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte