LV
RU
EN
 
 
Otrdiena, 23. janvāris 20:10
Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ( 2. augusts 15:27 ) drukāt
Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras galvenais darbības mērķis ir cilvēku ar invaliditāti integrācija sabiedrībā.
Organizācija dibināta 1997. gadā un tās galvenie uzdevumi izvirzītā mērķa sasniegšanai ir:
1. Interešu aizstāvība
2. Vides pieejamība
3. Cilvēktiesības
4. Nodarbinātība
Jūlija sākumā Apvienība “Apeirons”, pateicoties Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstam, izveidoja vienu darba vietu Auces novadā.
Ar mērķi – sadarbībā ar Auces novada pašvaldību realizēt apvienības statūtos noteiktos uzdevumus arī ārpus Rīgas un radīt iespēju novadā dzīvojošajiem cilvēkiem ar invaliditāti un viņu tuviniekiem saņemt pēc iespējas pilnvērtīgāku un kvalitatīvāku palīdzību un atbalstu.
Ne visi cilvēki psiholoģiski ir gatavi tam, ka “dzīve apmet kūleni” un viņam pašam vai kādam no ģimenes locekļiem tiek piešķirta invaliditāte.
Kā izteicās viena mamma, kuras bērnam tika atklāta smaga slimība un noteikta invaliditāte: “Mana dzīve mainījās par 3600 grādiem. Nevis 360, bet par 3600”.
Pieliekot šo vienu nulli klāt, viņu akcentē pārmaiņas sava bērna, savā un visas ģimenes dzīvē, dzīves uztverē un notiekošajos procesos apkārt, arī pārmaiņas attieksmē no sabiedrības, kura ļoti bieži esot noliedzoša un negatīva. Tas tikai apliecina to, ka vēl joprojām mums apkārt ir cilvēki, kuri dzīvo padomju laiku pozitīvo lozungu valstībā, kad it kā nebija slimu cilvēku, nebija vecu cilvēku, nebija bezdarbnieki, nebija cilvēki ar invaliditāti, nebija savādāk domājoši cilvēki utt.
Ejot gadiem, situācija būtiski ir uzlabojusies, bet vienalga ir lietas, kuras mūsu domāšanā nepieciešams mainīt. Un ne tikai domāšanā, bet arī reālos darbos.
Un tajā pat laikā – iegūstot invaliditāti dzīve tak nebeidzas! To vajadzētu uztvert kā iespēju saskatīt arī citas krāsas lielajā dzīves krāsu paletē. Savā ziņā cilvēks un viņa tuvinieki kļūst pat bagātāki, jo viņi redz vai jūt vairāk nekā citi.
Tajā visā jāmāk saskatīt arī pozitīvo.
Tāpēc apvienības “Apeirons” darbības mērķis ir sniegt ne tikai informāciju, atbalstu un palīdzību, kam tā nepieciešama, bet parādīt arī to, ka arī pēc invaliditātes iegūšanas var dzīvot pilnvērtīgi un cilvēks ar invaliditāti, tāpat kā lielākā daļa mūsu sabiedrības pārstāvju, var būt dzīvespriecīgs, aktīvs, sportisks un baudīt dzīvi.
Raidījums “Trīs ceturtdaļas”, kuru veido Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir raidījums, kas skatītājiem stāsta par jaunumiem sociālajā jomā, fokusējoties uz invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem.
Vairāku gadu garumā “Trīs ceturtdaļas” ir kļuvis par nopietnu informācijas avotu tiem cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar invaliditāti mājās, darbā, vai arī vienkārši interesējas par valstī notiekošo.

Tagad raidījumi būs skatāmi arī šeit.
Ivars Rozentāls
Apvienības “Apeirons” pārstāvis Auces novadā
1189 meklētājs
 
 
Šodien vārda diena:
Grieta, Strauta
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
< Janvāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte