LV
RU
EN
 
 
Otrdiena, 23. janvāris 20:10
Aizvadīti Auces novada svētki ( 1. augusts 16:57 ) drukāt

Ar dažādām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem divdesmit otro reizi ir nosvinēti Auces novada svētki un Gunāra Ordelovska starptautiskais pūtēju orķestra festivāls, kas turpinājās vairāku dienu garumā.
Auces novada svētki sākās jau trešdien, 26. jūlijā, kad Kultūras centrā tika sveikti novada jaundzimušie, kuri pasaulē nākuši 2017. gada pirmajā pusē. Pirmajā pusgadā pasaulē nākuši 24 jaunie novadnieki, 12 zēni un 12 meitenes.
Vēlot ģimenēm augt kuplām un stiprām, Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis sirsnīgi sveica mazulīšu vecākus un vecvecākus, uzsverot, ka stipras ģimenes pamatā ir ģimenisko vērtību saglabāšana. Turpinot pirms gada aizsākto tradīciju, Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis pasniedza jaundzimušo ģimenēm īpašu dāvanu – meistara veidotu stikla skulptūru novada simbola - pasta raga formā kā par pirmo mājvietu atgādinošu piemiņu no novada, kurā ir uzsāktas dzīves gaitas.

Gints Kaminskis: “Šogad ir trešā reize, kad pulcējamies kopā, lai sveiktu mūsu novada jaundzimušos un viņu ģimenes. Varbūt tieši šis ir mirklis, kad pirmo reizi satiekas jaunie klases biedri un skolas biedri? Man šķiet, ka šī ir ļoti laba tradīcija, ka, sākot svinēt Auces novada svētkus, kopā aicinām tieši novada pašus mazākos iedzīvotājus, jo kurš tad cits priecāsies trīsdesmit otrajos, četrdesmit otrajos un piecdesmit otrajos Auces novada svētkos, ja ne tieši šī paaudze, šie mazuļi? Es sirsnīgi sveicu visas ģimenes ar Jūsu mazajiem lolojumiem, jo noteikti stipra ģimene ir tā ģimene, kurā ir bērniņi, stipra ģimene ir tā ģimene, kurā ir daudz bērniņi, stipra ģimene ir tā ģimene, kurā ir tradīcijas, labi vecvecāki, kurā ir viss, lai bērns izaugtu par kārtīgu Latvijas pilsoni un savas valsts un novada patriotu. Tieši tāpēc mēs dāvinām šo stilizēto ģerboņa pasta radziņu, lai tas stāvēt goda vietā un atgādinātu par vietu, kur sākušies pirmie solīši un nopietnās dzīves gaitas.”

Ceturtdienas vakarā par romantisku vakaru profesionālu mākslinieku sniegumā Vecauces pils parkā rūpējās Latvijas tubu kvartets “Tubu evolūcija”. Piektdien, līdzās jau ierastām sportiskām un atpūtas aktivitātēm un koncertiem pagastos, Auces estrādē tumsu kliedēja muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, pirms tam suminot konkursa “Sakopts un zaļojošs novads” laureātus.

Konkursa komisija šogad bija nolēmusi apbalvot ar pateicības rakstiem un dāvanu kartēm piecus labākos laureātus, nominācijā “Sakoptākā privātmāja” tika sveikti Kristīne Roķe un Artis Ūks, Skolas iela 4, Bēne, Bēnes pagasts, Gaļina Pētersone, Puškina iela 4, Auce. “Sakoptākā lauku sēta” titulu ieguva Inta un Nikolajs Zaikas, “Kaļķu ceplis 1”, Vītiņu pagasts. “Sakoptākā daudzdzīvokļu māja” arvien Aucē ir Miera ielā 4, savukārt, papildus izvirzītajā nominācijā “Mazais botāniskais dārzs” nepārspējami izrādījās Vija un Dainis Grābeni, “Krastkalni”, Vītiņu pagasts. Arī pārējie konkursa dalībnieki tika sveikti ar pateicības rakstiem un dāvanu kartēm. Nominācijā “Sakoptākā privātmāja” paldies sacīja Sanitai un Arnim Fišeriem, “Krastiņi”, Lielauces pagasts, Egitai un Renāram Petrusiem, “Rozītes”, Īle, Īles pagasts, Intai un Gunāram Feifiem, Līduma iela 9, Bēne, Bēnes pagasts, Ārijai un Gunāram Mesteriem, “Tēraudi”, Ukri, Ukru pagasts, Lidija Latakai, Herbertam Dirvelim un Karīnai Dirvelei, Annas Brigaderes iela 13, Auce, Larisai Kāpostiņai, Liepu iela 8, Auce. Par “Sakoptāko lauku sētu” Lielauces pagastā sumināja Kristiju Rēfeldi un Raimondu Verni, kuri saimnieko lauku sētā “Grīvas”.

Mūsu novada svētki nav iedomājami bez atbalstītājiem, tāpēc novada domes priekšsēdētājs svinīgajā svētku uzrunā atklāšanas ceremonijā īpaši pateicās visiem, kuri iesaistījās svētku organizēšanas procesā, atgādinot, ka vislielāko paldies mums jāatceras pateikt Arnoldam Sabulim, klusībā viņu pieminot kā svētku idejas pamatlicēju, viņa vietā ziedi tika dāvāti Arnolda Sabuļa atraitnei Katrīnai Sabulei. 

Pateicības vārdi tika veltīti LLU MPS „Vecauce” un Ziedonim Helvigam, Indulim Ieviņam, SIA „Dienvidi Plus” un Jurim Eglītim, īpašu paldies veltot SIA „EK Auce” un Aijai Vežukai, kura ik gadu dāsni atbalsta novada svētkus, šogad, pateicoties tieši Aijai Vežukai, svētku viesiem tika dāvāta lieliska iespēja baudīt fantastisko “Raxtu Raxti” mūziku.

Sestdien no plkst. 10.00 svētku viesus gaidīja tirgus labumi 1. Maija ielā, bērni piedalījās radošajās darbnīcās, kā arī metās rotaļu jūklī kopā ar labsirdīgo suņuku un nešpetno kaķi “Pifa piedzīvojumos”, savukārt Auces centrā pie “Saules pulksteņa” tika atklāts Shidnicas ģerbonis, apliecinot cieņu Auces novada sadraudzības partneriem un novada muzikālajām tradīcijām, nu Saules pulksteņa pakājē redzami 8 Auces novada pašvaldības sadarbības partneru ģerboņi.

Šogad svētku dalībnieku un oficiālo viesu rindās kopā ar novada iedzīvotājiem un citiem svētku sarīkojumu apmeklētājiem svētkus svinēja Auces novada sadraudzības pilsētu pašvaldības pārstāvji no Jonišķu un Jaunakmenes rajona Lietuvā, Ungeni pilsētas Moldovā, Jozefovas pie Vislas Polijā, Nesvižas rajona Baltkrievijā un Shidnicas Ukrainā.

Svētku programmu ar temperamentīgiem deju soļiem, krāsainiem tērpiem un patiesiem smaidiem šogad papildināja Ungeni deju kolektīvs “Struguraș”, mākslinieciskā vadītāja Ņina Prikladova un Krievijas pilsētas Brjanskas deju grupa "Каприз", vadītāja Jeļena Kolodčenkova.

Vecauces evaņģēliski luteriskajā baznīcā mūzikas gardēžus sagaidīja kāds īpašs muzikāls pārsteigums, jo koncertu sniegt bija ieradušies ne tikai brāļi Petrauski un Ingrīda Petrauska, emocionāli muzikālus mirkļus klausītājiem sniedza “Xylem TRIO” pilnā sastāvā, savukārt, sestdienas vakarā skatītājus priecēja Jāņa Stībeļa labāko dziesmu koncerts “Sajūti”, piedaloties īpašajiem viesiem Aminatai un Normundam Rutulim.

Kā ierasts, novada svētkos būtisku vietu ieņem svinīgais svētku gājiens, kas arī šogad sākās Stacijas laukumā un veda visus košos gājiena dalībniekus uz Auces estrādi. Tā kā šogad svētki tika rīkoti zemes zīmē, svinīgajam gājienam bija izvēlēts nosaukums “No zemītes, no saknītes, līdz pašai galotnei”. Gājiena dalībnieku izdoma sava kolektīva vai interešu grupas vizuālā noformējuma īstenošanā atkal pārsteidza ne tikai skatītājus gar centrālās ielas malām, bet arī viesus.

Pūtēju orķestru konkursā uzvaras laurus šogad plūca Madlienas pūtēju orķestris, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Viesturs Lazdiņš. Savukārt leģendārā Arnolda Sabuļa balva - jauns mūzikas instruments labākajam trompetistam īsi pirms pusnakts 29. jūlija naktī tika pasniegts Reinim Zvirbulim no pūtēju orķestra “Tukums”.

Saudzējot un turpinot Arnolda Sabuļa atstāto mantojumu, svētku noskaņā ir izskanējuši XXII Auces novada svētki un Gunāra Ordelovska XXII starptautiskais pūtēju orķestru festivāls, tāpēc paldies visiem, kuri piedalījās svētku tapšanas procesā, paldies visiem, kuri nepalika vienaldzīgi, baudīja un priecājās. Uz tikšanos nākamgad!

Fotoieskats.
Gita Šēfere-Šteinberga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Nila Jaunsubrēna foto
1189 meklētājs
 
 
Šodien vārda diena:
Grieta, Strauta
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
< Janvāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte