LV
RU
EN
 
 
Otrdiena, 23. janvāris 15:51
Aktualitātes izglītībā RSS
Noslēdzies starptautiskais jauniešu projekts “Auce 2017” ( 13. jūlijs 08:46 ) drukāt
Lai arī laikapstākļi šogad nelutināja, sūtot lietu, jautrā un draudzīgā atmosfērā šogad septīto reizi jaunieši un viņu skolotāji no Ungeni pilsētas Moldovā, Nesvižas Baltkrievijā, Jozefovas pie Vislas Polijā, Jonišķiem un Jaunakmenes Lietuvā, kā arī Auces satikās Auces vidusskolā, lai piedalītos starptautiskajā jauniešu projektā “Auce 2017”. 
Visus septiņus gadus projektā piedalās Auces vidusskolas, Ramuču ģimnāzijas (Lietuva) un Ungeni vidusskolu (Moldova) jaunieši.

Piecas dienas projekta dalībnieki aizvadīja sportiski, radoši un izglītojoši. Pirmais vakars vienmēr ir veltīts savstarpējai iepazīšanai, šogad, demonstrējot tautas tērpus un izmantojot dejas, dziesmas un atraktīvus priekšnesumus, tika pārvarēts pirmais mulsums. Tāpat viņi iepazina Auces pilsētas un novada nozīmīgākās vietas, iepazīstoties ar maizes cepšanas tradīcijām un moderno tehnoloģiju izmantošanu darbā SIA “Bēnes Patērētāju biedrība” maizes ceptuvē, kā arī piedalījās SIA “Dienvidi+” produkcijas demonstrācijā, devās ekskursijā uz Rīgu un Jūrmalu un izstaigāja Baskāju taku. Jaunieši aktīvi sportoja, veicot dažādas stafetes, spēlējot volejbolu, mērojoties spēkiem virves vilkšanā un orientēšanās sportā. Aktīvās nometnes pirmspēdējā dienā delegāciju pārstāvji (divi skolēni un skolotāja) viesojās pie Auces novada mēra Ginta Kaminska.

Gints Kaminskis, uzņemot viesus administrācijas ēkā, sacīja: “Lai arī šī nedēļa ir lietaina, es redzu, ka jūsu starpā valda draudzīgs siltums un prieks. Jau septīto gadu šeit, Aucē, mums ir tā lieliskā iespēja ar jums tikties, kas pierāda, ka starp valstīm nav nekādu robežu, ir tikai iespējas! Es ceru, ka nedēļas laikā esat guvuši daudz jaunu emociju, lai ar prieku tās nodotu tālāk, atgriežoties mājās.”

 Viesi īpašu pateicību izteica Auces novada pašvaldībai par iespēju septīto gadu piedalīties šādā starptautiskā projektā un īpaši sirsnīgus vārdus veltīja skolas jaukajām pavārītēm un virtuves darbiniecēm, kuras ne tikai rūpējās, lai maltītes vienmēr būtu ļoti gardas un daudzvedīgas, bet arī ļoti draudzīgi uzņēma viesus!   

Vislielāko gandarījumu visiem sagādāja noslēguma koncerta “Mazie Dziesmu un deju svētki” sagatavošana, kurā skanēja piecas dažādu valstu dziesmas un tika dejotas piecas dažādu valstu tautas dejas.
 
Jaunakmenes grupas pārstāvji atzīst:
“Šis projekts ir izaicinājums ikvienam jaunietim, jo te mums ir iespēja sarunāties ne tikai angļu valodā, bet arī krievu valodā. Ļoti lieliska pieredze un atmosfēra starp skolēniem un skolotājām. Esam satikuši jaunus draugus. Piecas dienas, kuras pavadījām projekta ietvaros, bija piedzīvojumiem bagātas, jo iepazinām citu tautu kultūru. Ēdiens – vienkārši lielisks! Paldies!”

Ungeni skolēni piebilst: “Mēs esam no Ungeni pilsētas Moldovā. Mēs priecājamies, ka esam šeit un ka esam ieguvuši jaunus draugus un apskatījuši daudzas skaistas vietas Latvijā: Rīgu, Jūrmalu, Auci. Mūsu sirdis ir piepildītas ar neaizmirstamiem iespaidiem, jo iepazinām citu tautu jauniešus un viņu kultūru. Cilvēki te ir tik viesmīlīgi, tāpēc ir vērts braukt 35 stundas autobusā, lai nokļūtu Latvijā. Mēs nekad neaizmirsīsim šeit piedzīvoto un redzēto. Mums ļoti pietrūks mūsu draugi Aucē.”

Jozefova pie Vislas skolēni: “Priecājamies, ka varam piedalīties projektā Aucē un satikt daudz lielisku cilvēku no citām valstīm (ir iespēja praktizēt savas svešvalodu zināšanas). Vislieliskākā pieredze tika iegūta, apmeklējot “Baskāju taku”, jo nekad iepriekš neko tādu nebijām darījuši, tas bija kaut kas jauns. Patika ekskursija Jūrmalā, vedīsim mājās daudz fotogrāfiju no šīs pasakainās vietas. Auce ir skaista pilsēta, un mēs ceram te kādreiz vēl atgriezties.”

Fotoieskats.
 
Inga Eglīte,
Auces vidusskolas skolotāja un komandas vadītāja
Autores foto
 
 
Šodien vārda diena:
Grieta, Strauta
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
< Janvāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte