LV
RU
EN
 
 
Ceturtdiena, 22. februāris 5:09
Video sižeti
Drukāt
Ziemassvētku pasākums PII "Pīlādzītis"

 
Eglītes iedegšana PII "Pīlādzītis"

 
Auces novada PII "Pīlādzītis" LMT finansētā projekta "Latvju bērnam tautastērpu!" noslēgums

 
Aucē trešo Adventi sagaida ar Ziemassvētku tirdziņu un bērnu koncertu Kultūras centrā
Aucenieki trešās Adventes svētdienu sagaidīja kā svētku gaidīšanas laikā pieklājas - ar Ziemassvētku tirdziņu pilsētas centrālajā laukumā. Bet pēcpusdienā skatītāju pārpildītā Auces novada Kultūras centra zālē notika koncerts, kurā uzstājās visjaunākās paaudzes dziedātāji un dejotāji - Auces novada bērnudārzu un bērnu vokālo studiju audzēkņi.
 

 
Aucē valsts svētku sarīkojumā pasniedz pašvaldības apbalvojumus 10 novadniekiem
Bēne valsts svētkos svin 745. dzimšanas dienu un sumina ciemata izcilniekus
Dienu pirms valsts dzimšanas dienas Auces novada Bēnes ciemats svinēja savu 745. dzimšanas dienu. Vietējā tautas namā notika svētku koncerts “Mēs mīlam Bēni”, kurā koncertēja visi pagasta amatiermākslas kolektīvi un ar goda diplomiem “Bēne lepojas!" tika apbalvoti izcilākie ciemata iedzīvotāji.
 

 
Aucenieki Lāčplēša dienā piemin par Latvijas brīvību kritušos karavīrus

 
Atklāj ar LMT finansiālu atbalstu atjaunoto Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas žogu
Svētdien, 22. oktobrī, Auces novada iedzīvotāji un viesi pulcējās Vecauces evaņģēliski luteriskajā baznīcā, lai būtu klāt projektu konkursa “LMT Latvijai” īstenotā projekta noslēguma pasākumā, kad svinīgi tika atklāts jaunais Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas žogs.
 

 
“Absolut Brass Band” ar koncertu Auces Kultūras centrā nosvin 5 gadu jubileju
2012. gada decembrī uz pūtēju orķestra “Auce” bāzes savu darbību sāka Ziemeļamerikā un arī daudzviet Eiropā populārā, taču Latvijā pagaidā ne visai pazīstamā 'brass bend' stilā muzicējošs ansamblis. Šoruden “Absolut Bras Band” aprit jau piecu gadu jubileja, kuru muzicējošie jaunieši 21.10.2017. atzīmēja ar koncertu Auces novada Kultūras centrā.
 

 
Aucē pirmo reizi aizvadīts Latvijas novadiem unikāls pasākums - “Baltkrievijas dienas Latvijā”
(08.10.2017.)
Aucē no 22. līdz 23. septembrim notika pasākums, kāds līdz šim nevienā citā Latvijas novadā nav pieredzēts - “Baltkrievijas dienas Latvijā”. Auci apciemoja vairāk nekā 140 Nesvižas rajona pārstāvju liela delegācija, kas Auces novada iedzīvotājus un viesus plašāk iepazīstināja ar baltkrievu kultūru, uzņēmējdarbību un tautas daiļamata meistaru veikumu, kā arī notika Rudens gadatirgus, kas bija visplašākais, kāds jebkad Aucē pieredzēts.
 

 
Pie Bēnes vidusskolas olimpiskajā dienā atklāj jaunizbūvētu pludmales volejbola laukumu
(04.10.2017.)
Aizsākoties jaunajam mācību gadam, Auces novada Bēnes vidusskolas sporta kompleksā noslēdzās jauna pludmales volejbola laukuma izbūves darbi. Tā oficiālā atklāšana notika Olimpiskajā dienā, klātesot novada vietvaras vadībai un Londonas Olimpisko spēļu bronzas medaļniekam bīčvolejā Mārtiņam Pļaviņam.
 

 
Baltkrievijas dienas Aucē
(25.09.2017.)
Ar īpašu rudens gadatirgu un plašu kultūras programmu Aucē aizvadītas pirmās Baltkrievijas dienas. Novada uzņēmējus tās iepazīstināja ar kaimiņvalsts tirgu, bet iedzīvotāji iepazina sava novada sadraudzības pilsētu. Stāsta TV Spektrs
 

 
Krāšņi un emocionāli nosvinēti Auces novada svētki.
Auces novadā aizritējis ikgadējais konkurss "Sakopts un zaļojošs novads"
(27.07.2017.)
Auces novadā, kā ik gadus jūlijā, aizvadīts konkurss par sakoptākā īpašuma titulu "Sakopts un zaļojošs novads". Kopumā konkursam šogad bija pieteiktas 12 mājas un lauku sētas no Auces pilsētas un pieciem novada pagastiem.
 

 
Auces estrādē Līgo vakarā muzicē folkloristi un pašmāju un norvēģu pūtēju orķestri
(11.07.2017.)
Latvieši saskaņā ar sentēvu tradīcijām Līgo vakarā kurina ugunskurus, pin vainagus, dzied jāņudziesmas, dzer alu un ēd sieru. Pēdējās desmitgadēs šīm tradicionālajām nodarbēm pievienojusies vēl viena – grila kurināšana un šašlika grilēšana.
 

 
Auces novads aicina ciemos tūristus un atpūtniekus
(28.06.2017.)
Vasara ir aktīvā tūrisma sezona, jo mūsu platuma grādos tikai šajā gadalaikā iespējams daudz kas tāds, kas ekvatoriālajās valstīs pieejams visa gada garumā.

 

 
Ukru pagasta iedzīvotāji jūnija pirmo saulaino sestdienu aizvada kultūras un sporta aktivitātēs
(15.06.2017.)
Nelielā Auces novada Ukru pagasta iedzīvotāji ik pa laikam sapulcējas, lai kopā varētu pavadīt laiku kultūras pasākumos un sporta aktivitātēs. Līdz šim pēdējā ukrenieku kopā sanākšana notika 10. jūnijā, kas bija pirmā siltā un saulainā šīs vasaras sestdiena – kas ļāva aizvadīt visus brīvā dabā iecerētos pasākumus.
 

 
Aucē “Erasmus+” projekta ietvaros ārvalstu skolēni mācās veselīgi ēst un veselīgi dzīvot
31.05.2017.
Aucē šī gada maijā veselu nedēļu ciemojās skolēni un viņu pedagogi no Igaunijas, Norvēģijas, Nīderlandes un Spānijas. Viņi kopā ar vietējiem skolēniem starptautiskā starpskolu partnerības projekta “Erasmus+” ietvaros papildināja savas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu kopumā, kā arī to, kuri pārtikas produkti ir vairāk veselīgi un kuri – kaitīgi cilvēka organismam.
 

 
Auces Mūzikas skola svin 60 gadu jubileju
(30.05.2017.)
Mūziku nevar izmērīt gados un tā nekļūst vecāka – neraugoties pat uz to, ka vecākas kļūst mācību iestādes, kurās iespējams iegūt muzikālo izglītību. Auces Mūzikas skola nupat jau sasniegusi diezgan solīdu vecumu – maija vidū tā svinēja savas pastāvēšanas 60 gadu jubileju.
 

 
Aucē uz salidojumu pulcējas Latvijas Pīlādzīši
(24.05.2017.)
Vērtīgu tradīciju nekad nav par daudz, viena no tādām ir Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ar nosaukumu “Pīlādzītis” salidojums, kas norisinās jau ceturto gadu. Šoreiz viesus uzņēma Auces novada "Pīlādzītis", pulcējot iestādes no septiņām dažādām Latvijas pilsētām.
 

 
Aucē sumina triju novadu mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus
(24.05.2017.)
Auces novada Kultūras centrā 10.maijā pulcējās skolēni un sko­lotāji no Auces, Dobeles un Tērvetes novadiem, lai ar skaļiem aplausiem, ziediem un diplomiem izteiktu at­zinību tiem visu triju Zemgales novadu vispārizglītojošo skolu skolēniem, kuri šajā mācību gadā gan reģionālā, gan valsts līmeņa mācību priekšmetu olimpiādēs guvuši izcilus rezultātus.
 

 
Līdz Latvijas simtgadei Auces novadā īstenos piecus uzņēmuma LMT līdzfinansētus vides projektus
(24.05.2017.)
Uzņēmums “Latvijas Mobilais telefons” jau septīto gadu nodarbojas ar mecenātismu, finansējot un līdzfinansējot Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāju projektus savas pilsētas vai novada vides infrastruktūras un atsevišķu objektu sakārtošanai un uzlabošanai, kā arī dažādu aktivitāšu rīkošanai.
 

 
Aucenieki sagaida Lieldienas
(19.04.2017.)
Lieldienas ir divējādi svētki. Kristieši šajā laikā svin Jēzus Kristus augšāmcelšanos trešajā dienā pēc krustā sišanas, bet pagāniem tie ir pavasara saulgrieži, kad diena sāk savu uzvaras gājienu pār nakti.
 

 
Jaunsargu izturības pārgājiens uz Īles nacionālo partizānu bunkuru
(07.03.2017.)
80 jaunsargi nostiprināja mācību gadā iegūtās teorētiskās zināšanas, praktiskās iemaņas un fizisko sagatavotību 64 kilometru pārgājienā uz Īles nacionālo partizānu bunkuru divu dienu laikā.
 

 
Auces novads - sportisks novads
(21.02.2017.)
Sports Auces novadā ar katru gadu ieņem aizvien svarīgāku lomu jauniešu ikdienā. Tradicionāli Auces vidusskolā notika volejbola sacensības starp novadiem Zemgalē. Piedalījās 4 zēnu un 6 meiteņu komandas no Augstkalnes, Amatu vidusskolas, Bēnes un Auces.
 

 
Auces novada Pieaugušo izglītības un informācijas centrā rīko kursus bezdarbniekiem un dzīvei noderīgas zināšanas var iegūt jebkurš vietējais iedzīvotājs
(20.02.2017.)
Aucē jau piecpadsmito gadu darbojas Pieaugušo izglītības un informācijas centrs, kurā papildizglītību daudzās dzīvei noderīgās jomās var apgūt jebkurš aucenieks. Īpaši kursi šajā centrā tiek rīkoti bezdarbniekiem un daudzi no viņiem tieši pēc šo apmācību noslēguma ir ieguvuši profesiju, kā arī atraduši pastāvīgu darbu.
 

 
Pirmsskolas izglītības iestāde “Rūķīši” svin 40 gadu jubileju
(08.02.2017.)
Ar sirsnīgām dziesmām, dejām un priekšnesumiem esošo un bijušo audzēkņu izpildījumā izskanēja pirmsskolas izglītības iestādes "Rūķīši" 40. jubilejas koncerts.
 

 
Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Novadnieki” svin 10 gadu jubileju
(25.01.2017.)
Bēnes Tautas namā deju kolektīvs „Novadnieki” kopā ar saviem skatītājiem un draugiem svinēja 10 gadu jubileju. Deju koncerts aizritēja spraigos un intensīvos soļos, izrādot mīlestību pret deju.
 

 
Lielaucē atzīmē barikāžu 26. gadskārtu
(24.01.2017.)
Pagājušā gadsimtā piedzīvotās pārmaiņas ietekmējušas ne vienu vien valsti pasaulē, arī Latviju. Latvieši devās pierādīt brīvības nozīmīgumu, par ieročiem izmantojot stipro gribu, spēku un mīlestību pret valsti. Lielauces Tautas namā atzīmēja barikāžu atceres dienu, kā arī pieminēja 35 dalībniekus no Lielauces.
 

 
Auces novada skolās sveic labākos skolēnus
(28.12.2016.)
Pateicoties sava novada skolēniem par labi paveiktu darbu mācību gada pirmajā pusē, Auces novada skolās tieši pirms Ziemassvētkiem tika sumināti skolēni, kuru vidējais vērtējums ir sešas balles un augstāk, savukārt, četriem labākajiem novada skolēniem kā apbalvojums tiek piešķirts planšetdators.
 

 
Auces novada pašvaldības policijai jauna automašīna
(09.12.2016.)
Likumpārkāpēju notveršana un saukšana pie atbildības ir grūts un sarežģīts process. Lai kaut nedaudz atvieglotu šo procesu, Auces novada pašvaldības policija savā īpašumā ir ieguvusi jaunu transporta līdzekli.
 

 
Auces vidusskolas skolēni piedalās pašizaugsmes programmā AWARD
(09.12.2016.)
Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award ir iespēja ikvienam jaunietim vecumā no 14 līdz 24 gadiem līdzsvarotā veidā attīstīt savu prātu, ķermeni un garu. Arī Auces vidusskolas jaunieši ir pieteikušies un spējuši izpildīt visus nosacījumus, lai saņemtu Award bronzas medaļas.
 

 
Aucē iededz novada lielo egli
(06.12.2016.)
Advente ir laiks, kad visā kristīgajā pasaulā tiek iedegtas Ziemassvētku eglītes – no milzu eglēm lielpilsētu centrālajos laukumos līdz lielākām vai mazākām ikvienā mājoklī. Izņēmums nav arī Latvijas novadi, un piektdien, 2. decembrī, lielā svētku egle tika iedegta arī Auces pilsētas laukumā.
 

 
Aucē valsts dzimšanas dienā pasniedz pašvaldības goda diplomus un atzinības rakstus
(29.11.2016.)
Auces novada Kultūras centrā Latvijas 98.dzimšanas dienā notika valsts svētkiem veltīts sarīkojums, kurā skanēja patriotiskas dzejas rindas un dziesmas un tika izdejotas tautas dejas. Kā arī tika pasniegti ikgadējie pašvaldības apbalvojumi – Goda diplomi un Atzinības raksti.
 

 
Vecauces pilī Leģendu nakts spēļu turnīrs
(04.11.2016.)
Vislatvijas Leģendu nakts ietvaros Vecauces pilī norisinājās galda spēļu turnīrs. Lieliska iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni, jo spēles dažādas visiem vecumiem un interesēm.
 

 
Bēnes Mūzikas un mākslas skolas 25 gadu jubileja
(02.11.2016.)
Lai gan 25 gadi nešķiet daudz, taču Bēnes Mūzikas un  mākslas skola īpaši lepojas ar savu jubileju. Kopš aizsākās iestādes aktīva darbība mākslinieciskā un muzikālā bērnu izglītošanā, piedzīvoti gan panākumi, gan izaugsme un prieks. Lielisks ieskrējiens turpmākajiem pastāvēšanas gadiem.
 

 
Bēnes vidusskolā jaunieši tiekas ar kluba "Māja" pārstāvjiem
(25.10.2016.)
Kluba ''Māja'' rīkotajās diskusijās tika runāts par Eiropas kluba darbību, saliedēšanu un tā attīstību. Bēnes vidusskola šādu pasākumu uzņem pirmo reizi.
 

 
Skolotāju godināšana Aucē
(20.10.2016.)
Jau septīto reizi Skolotāju dienā Auces novads pateicās novada ilggadīgajiem skolotājiem. Šogad pašvaldība ar piemiņas veltēm sveica 13 skolotājus, kas divdesmit piecu un vairāk gadu garumā dāvājuši zināšanas novada bērniem.
 

 
Olimpiskā diena 2016 Auces novadā
(13.10.2016.)
Olimpiskā diena 2016 Auces novadā iesākās ar rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm. Sportiskajā dienā piedalījās gan vidusskolu skolēni, gan mazie bērnudārzu audzēkņi.
 

 
Pirmo reizi Auces novadā svin Baltu vienības dienu
(07.10.2016.)
Baltu vienības diena ir vienīgā Latvijas un Lietuvas kopīgā svētku diena. Uzvarai saules kaujā aprit 780 gadi, tādēļ šogad jo īpaši tika atzīmēti šie vienības svētki gan Aucē, gan Bēnē.
 

 
Vecauces ev.lut. baznīcas teritorijā aizvadīta koncertizrāde „Mūsu saldā indes garša”
(22.09.2016.)
Vecauces evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Māris Druva, būdams arī režisors, uzveda izrādi par visos laikos ļoti aktuālu problēmu ar nosaukumu „Mūsu saldā indes garša”.
 

 
Fotoplenērs Aucē - cilvēka portrets ainavā
(15.09.2016.)
 
 
Auces novada Kultūras centrā pulcējās daudzi fotomīļi, lai iegūtu jeb papildinātu zināšanas foto mākslā. Trīs dienu plenēra ietvaros gan ar lekciju, gan praktisko nodarbību palīdzību iemaņas par cilvēka portretu ainavā tvēra aptuveni 40 cilvēki.
 

 
Labdarības projekts “Mīlestība mammām” Vītiņos
(12.09.2016.)
Labdarības projekts “Mīlestība mammām” šogad norisinājās Zemgalē, ko organizē Amerikas jaunieši no luterāņu draudzes. Auces novada Vītiņu pagasta Tautas namā pulcējās 13 ģimenes, lai saņemtu nepieciešamo palīdzību mazulīšu vajadzībām.
 

 
Aizvadīti Bēnes sporta svētki – 2016
(17.08.2016.)
Vairāk kā 20 gadus ilggadēja tradīcija Auces novada Bēnē ir sporta svētki, kuri kopā pulcē sportiskākos un aktīvākos novada iedzīvotājus. Sporta svētku programma bija daudzveidīga, lai visas vecuma grupas var izvēlēties sev sirdij tīkamu disciplīnu.
 

 
Aucē atzīmē novada svētkus
(12.08.2016.)

 
Auces novadā jauna tradīcija – jaundzimušo sumināšana
(31.07.2016.)
Auces novada svētki aizsākušies ar jaunu tradīciju, kas ir jaundzimušo sveikšana. Kopā tika sveikti 37 mazie novadnieki un viņu vecāki, kas dzimuši šī gada pirmajā pusē.
 

 
Vecauces baznīcā atklāj Mākslas telpu un 32 vācu karavīru piemiņas vietu
(28.06.2016.)
Latvijas teritorijā, īpaši tajās vietās, kur pāri gājušas postošās karadarbības, ir atrodamas daudz vēstures liecības par šiem notikumiem, un ir gan daudz atrastas, gan arī vēl nezināmas kritušo mirstīgās atliekas.
 

 
Baznīcu naktī pamestajā Īles dievnamā atgriežas dzīvība
(16.06.2016.)
Jau trešo reizi Latvijā gaidāmajā pasākumā „Baznīcu nakts” piedalījās 190 Latvijas baznīcas, kurās no vakara līdz pat pusnaktij notika koncerti, lūgšanas, ekskursijas, radošās darbnīcas, diskusijas un vēl citas aktivitātes. Savu atdzimšanu šajā vakarā piedzīvoja Īles baznīca, kura daudzus gadus ir stāvējusi tukša.
 

 
Muzeju naktī Bēnē interesenti gremdējas atmiņās par saimniecības laikiem
(25.05.2016.)
Naktī, kad visas Latvijas muzeji ver savas durvis un piedāvā interesentiem iepazīties ar izveidotajām ekspozīcijām, Auces novada Bēnes pagasta tautas namā vietējie iedzīvotāji atminējās notikumus iz vēstures par to, kāda dzīve norisinājās tagadējā tautas nama ēkā agrāk.
 

 
Ukru amatierteātrim 10 gadi
(19.05.2016.)
Auces novada Ukru pagasts ir viens no mazākajiem Latvijā, kur dzīvo aptuveni 400 iedzīvotāju, tomēr tas nav šķērslis, lai Ukros aktīvi darbotos savs amatierteātris, kas šogad nosvinēja 10 gadu jubileju. Tam par godu notika pirmizrāde lugai “Trīs, bet ne māsas”.
 

 
Kuplā skaitā talkotāji pulcējas Auces novadā
(23.04.2016.)
Aucē noskaidro skanīgāko “Cāli 2016”
(21.04.2016.)
Nav noslēpums, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Daudziem muzikālās dotības tiek ieliktas jau šūpulī, taču bez savlaicīga talanta pamanīšanas un izkopšanas ir par maz. Auces novadā pavisam noteikti tiek domāts par bērnu muzikālo attīstību un izpausmes iespējām.
 

 
Auces pirmsskolas izglītības iestāde „Pīlādzītis” aicina ar labestību iedegt domas un sirdis
(22.03.2016.)

 
Auces novadā iestādes atver durvis apmeklētājiem tieši Auces vārdadienā
(16.03.2016.)
Atvērto durvju diena - ierasts, ka tā ir reize, kad skolas, uzņēmumi vai jebkāda cita iestāde atver savas durvis jebkuram apmeklētājam, kurm interesē, kas tad īsti attiecīgajā vietā notiek un kā tiek veikti procesi, kas ikdienā cilvēku acīm nav redzami.
 

 
Aucē jau otro reizi vīri lielās ar saviem ragiem
(15.03.2016.)
Mednieks, viena no, ja ne pati senākā nodarbošanās uz šīs planētas, kas vienmēr ir pulcējusi gan atbalstītājus, gan tos, kas aktīvi nostājas pret medniekiem un medību procesu. Lai vai kā, Auces novadā labākos un sekmīgākos medniekus atbalsta un sveic Auces mednieku svētkos.
 

 
Aucē viesojas uzņēmēji un Nesvižas pašvaldības vadītājs no Baltkrievijas
(25.02.2016.)
Skolēni ēno arī Aucē
(17.02.2016.)

 
Jaunieši Aucē pievēršas vistkopībai
(09.02.2016.)

 

 
Auces novadā Sniega dienu atzīmē ar vērienu
(22.01.2016.)

 
Aucē atklāta jaunā hokeja sezona
(21.01.2016.)

 
Auces iedzīvotāji pulcējas Oskara Kalpaka piemiņai
(20.01.2016.)
Oskars Kalpaks bija pirmās Latvijas karaspēka vienības komandieris. Pirmā Pasaules kara laikā tieši pateicoties viņa vīriem izdevās apturēt Sarkanās armijas uzbrukumus un Kārļa Ulmaņa Pagaidu valdībai - patverties Jelgavā.
 

 
Kopš 1921. gada Bēnē turpinās maizes cepšanas tradīcijas
(13.01.2016.)

 
Aucē atkārtoti tiek izrādīta muzikālā izrāde „Labo domu Ziemassvētki”
(12.01.2016.)
Lai arī Ziemassvētki jau aizvadīti, zirņi un cūkas šņukurs nobaudīti, Auces Mūzikas skola arī 2016.gada ievadā piedāvā saviem novada vismazākajiem skatītājiem muzikālu izrādi „Labo domu Ziemassvētki”.
 

 
Auces novada labākajiem skolēniem pasniedz sudraba un zelta liecības
(05.01.2016.)

 
Auces novadā sveic labākos novada iedzīvotājus (23.11.2015.)
Auces novadā šogad ar naudas balvām un goda diplomu tika sveikti 6 novada labākie, aktīvākie un nozīmīgu darbu novada attīstībā ieguldījušie cilvēki.
 

 
Vītiņu pagastā pieaug gan labklājības līmenis, gan ceļu infrastruktūras kvalitāte (30.10.2015.)
Vītiņu pagasts ir viens no tiem pagastiem Auces novadā, kas robežojas gan ar citiem novada, gan kaimiņzemes – Lietuvas pagastiem. Lai atvieglotu un padarītu ērtāku iedzīvotāju pārvietošanos starp abām valstīm, ar Eiropas Savienības atbalstu pabeigti vērienīgi infrastruktūras darbi ceļa posmā no Auces līdz pat Lietuvas robežai.
 

 
Vecaucnieki apmāca topošos lauksaimniekus (23.10.2015.)
Vecauces pagasts ir viens no sešiem Auces novadā – pagasts, kura teritorijā atrodas Vecauces pils un bijusī muižas teritorija. Pagasts, no kura savulaik cēlusies arī Auces pilsēta, bet šobrīd – pagasts, kurā praktiskās apmācības notiek pilnīgi visiem Latvijas Lauksaimniecības Universitātes 1. kursa studentiem.
 

 
Skolotāju dienā sumina ilggadējos Auces novada pedagogus.
 (05.11.2015.)
Katru gadu 5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta skolotāju diena. Diena, kad sveicam savus mīļākos pedagogus, kad atceramies visus tos, kuri ir mūs izglītojuši un audzinājuši skolā. Aucē skolotāju dienā tika īpaši sumināti tie novada pedagogi, kuri šim darbam ir veltījuši 25, 30, 35 un pat 40 sava mūža gadus.
 
07.10.2015. Auces vidusskolā  notika "Skolas diena 2015"
Velobraukšanas entuziastes apceļo Auces novada Īles pagastu (08.10.2015.)
Aizvadītajā sestdienā notika kārtējais Auces novada tūrisma informācijas centra rīkotais velobrauciens. Tā mērķis šajā reizē bija iepazīšanās ar Īles pagastu un tā skaistākajiem tūrisma apskates objektiem.
 

Tauru skaņās kad viļņojas gaiss – aucenieki svin 20. novada svētkus (30.07.2015.)
Aucenieki aizvadītajā nedēļas nogalē svinēja novada svētkus – un darīja to ar vērienu, jo gan Auces pilsētas un novada svētki, gan arī to ietvaros notiekošais Gunāra Ordelovska pūtēju orķestru salidojums šogad bija jubilejas - 20-tie.
Trīs dienu garumā mazo pilsētiņu Lietuvas pierobežā pieskandināja pūšamo orķestru skaņas, kā arī dažādu tautu dejas un dziesmas, darbojās bērnu atrakciju laukums, bet vakaros pilsētas estrādē aucenieki un svētku viesi varēja izlocīt kājas gan disko ritmu, gan tautā iecienītu popmūzikas izpildītāju dziesmu pavadījumā.
 

Ukri - mazs pagasts Lietuvas pierobežā, kas nākotnē raugās ar optimismu (23.07.2015.)
Auces novada Ukru pagasts ir viens no mazākajiem Latvijā, un arī iedzīvotāju tajā nav daudz – labi ja četri simti. Daudzas lauku viensētas, kā arī dzīvokļi pagasta centrā šobrīd ir pamesti un to iemītnieki aizceļojuši uz citām Latvijas vietām vai pat ārzemēm, taču palikušie nākotnē raugās ar optimismu.
 

Aucē - pašiem savi, starptautiski skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki (16.07.2015.)
Laikā, kad Rīgā notika Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki, uz nometni Auces vidusskolā bija pulcējušies jaunieši no piecām valstīm. Nometnes noslēgumā skolas zālē notika koncerts, kuru tā rīkotāji bija nosaukuši par mazajiem dziesmu un deju svētkiem.
 

Auces vidusskolas absolventi pulcējas uz jubilejas - 70. salidojumu (05.06.2015.)
Pavasaris skolās ir eksāmenu un izlaidumu laiks, kā arī laiks, kad uz salidojumiem pulcējas bijušie absolventi. Un ja vēl salidojums trāpās ar jubilejas piegaršu, tas ir īpašs notikums gan bijušajiem un esošajiem pedagogiem, gan arī viņu audzēkņiem – gan tiem, kuri skolu beiguši tikai pirms gada, gan arī tiem pusmūža ļaudīm, kuriem pašu bērni jau mācās vai pat ir absolvējuši šo pašu mācību iestādi. Un šopavasar jubilejas – septiņdesmitais – salidojums tika rīkots Auces vidusskolā.
 

Tautiskā deja vieno paaudzes un novadus (27.05.2015.)
Tautiskā deja ir vienojusi latviešus cauri gadsimtiem, un ne vienā vien novadā tautu dejas tradīcijas joprojām ieņem svarīgu vietu kultūras dzīvē. Auces novadā darbojas vairāki tautisko deju kolektīvi, turklāt par novada tradīciju jau vairākus gadus kļuvis pavasarī rīkot lielkoncertu, aicinot dejotājus arī no kaimiņu novadiem.
 

Auces PII „Pīlādzītim” - 70  (04.05.2015.)
Tālajā 1945.gada 1.jūnijā kā atbalsts strādājošiem vecākiem Aucē savu darbību uzsāka pirmais bērnudārzs. Šogad pirmsskolas izglītības iestāde „Pīlādzītis” atzīmēja jau 70-to pastāvēšanas gadadienu. Jāatzīmē - tas arīdzan ir viens no vecākajiem bērnudārziem Latvijā.
 

Auces novadnieki piedalās Lielajā talkā (28.04.2015.)
Ar vēlējumu „Veiksmi darbā!” Auces novada aktīvākie iedzīvotāji sāk Lielās talkas darbus. Novada teritorijā tika organizētas 9 talkas, līdz ar to katrs interesents savai līdzdalībai varēja izvēlēties tīkamāko objektu.
 

Mazo vokālistu konkurss „Cālis" - iespēja attīstīt talantu (14.04.2015.)
Lai veicinātu bērnu muzikālo spēju attīstību, Auces novada Kultūras centrā notika mazo vokālistu konkurss "Cālis 2015". Pasākums guva jauno vokālistu, viņu vecāku un vecvecāku atsaucību.
 

Atklāj izstādi un spēlē galveno lomu vienlaicīgi (14.04.2015.)
Teātra māksla un dziedāšana ir Vilmas sirdslieta jau no bērnības, tāpēc visas lomas ir ļoti mīļas, bet vislielāko gandarījumu sniedz tikšanās prieks ar cilvēkiem.
 

Aucē uzstājas talantīgākie jaunie čellisti (10.03.2015.)
Auces pilsēta ir vienīgā Latvijā, kas ik gadu martā atzīmē savu vārda dienu. Šogad iedzīvotāji svētkos saņēma īpašu dāvanu – Čellu svētkus. Apsveikt auceniekus ieradušies bija gan Zemgales gan Kurzemes reģionu jaunie mūziķi, kā arī jau starptautisku ievērību guvušais instrumentālais trio „Art-i-Shock”.
 


Bēnes Mūzikas un mākslas skolas skolēni piedalās Latvijas un starptautiska mēroga konkursos (02.03.2015.)
Ienākot Bēnes Mūzikas un mākslas skolā, var redzēt košas fotogrāfijas un zīmējumus, kā arī dzirdēt skanīgas melodijas un tieši bērni paši ir radošo gleznu autori, kā arī visdažādāko skaņdarbu izpildītāji.
 


„Māriņa” sniedz atbalstu Auces novada bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām (27.02.2015.)
Auces novada ļaudis ar lielu cieņu un apbrīnu uzlūko biedrību “Māriņa”, kas jau divdesmit gadus sniedz atbalstu novada bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, kā arī ir gatava palīdzēt ikvienam novada bērnam, kam ir veselības problēmas.
 


Auces novads aicina viesus gan vasarā, gan ziemā (05.02.2015.)
Salīdzinot ar 2013. gadu, pērn Auces novada tūrisma un informācijas centrā iegriezušies aptuveni par diviem simtiem vairāk apmeklētāju, un tūrisma joma novadā turpina attīstīties.
Šeit dzīvo tikai nedaudz vairāk nekā 8 000 iedzīvotāju, tomēr Auces novads pamatoti lepojas ar neskaitāmiem saistošiem apskates objektiem un atpūtas iespējām, ļaujot ieraudzīt Latviju no vēl neierasta skatu punkta.
 


Lielaucē pieminēja O.Kalpaka bataljona pirmo nozīmīgo kauju (16.01.2015.)


Par sociālo dzīvojamo māju Lielaucē (21.01.2015.)


Lielaucē iedzīvotājiem uzlabojušies dzīves apstākļi (15.01.2015.)
Auces novada Lielauces pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Bergmanis izrāda pērn īstenoto ūdensaimniecības projektu, kura ietvaros ciemā sakārtota kanalizācijas un ūdens apgādes sistēma.
 


Bēnes vidusskolā godina centīgāko skolēnu vecākus (14.01.2015.)Reizi gadā - šogad 09.01.2015. - Auces novada Bēnes vidusskolā notiek pasākums “Roku rokā”, kurā čaklākie skolēni kopā ar vecākiem dodas uz mācību iestādi.
Pasākumā skolas direktors izsaka pateicību skolēnu vecākiem, kuru bērniem pirmajā semestrī vidējā atzīme sasniedz vismaz septiņas balles.
 
 
Šodien vārda diena:
Adrians, Ārija, Rigonda, Adriāna, Adrija
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
< Februāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte