LV
RU
EN
 
 
Otrdiena, 23. janvāris 15:51
Aktualitātes izglītībā RSS
Laika ziņās apsolītais sniegs pazuda kaut kur starp debesīm un ziņām, bet plānotā Sporta diena "Ziemas prieki” PII "Vecauce" nepazuda. Tā iesākās ar Cūkmena deju, ko "Rūķīšu” grupas bērni iemācīja visam bērnudārza kolektīvam, bet vēlāk "Vāverīte” visus aicināja uz sniega aktivitātēm laukā. Te nu ciemos atnāca arī sportiskā "Lapsiņa” ar labsirdīgo "Vilku”… Svētki varēja sākties.
Katras grupas skolotāja bija izdomājusi savu sižetu un svētki vienlaicīgi notika gan pagalmā, gan parkā.


Ziema ir pēdējā no četrām gadskārtām. Dzīve rit daudz rāmāk kā citus gadalaikus, cilvēki strādā mājas darbus, ir klusāki. Arī „Rūķīšos” dzīve rit rāmāk.
Gada noslēgums Auces Mūzikas skolā (28.12.2017.) drukāt
Par skaistu tradīciju kļuvis Auces Mūzikas skolas audzēkņu koncerts Vecauces ev. lut.baznīcā. Šoreiz to īpašu darīja viesi – Dobeles Mūzikas skolas zēnu koris Karīnas Zandersones vadībā. Mūzika aiznesa klausītājus Ziemassvētku sapnī par baltu sniegu, dāvanām un mīļiem cilvēkiem visapkārt.
Vienmēr var rast risinājumu!  Tā šoreiz liecību izdošana norisinājās Mūzikas skolas pagalmā. Jautras rotaļas, našķi un uz īsta ugunskura vārīta tēja deva prieku gan maziem, gan lieliem. Paldies Auces Mūzikas skolas skolotājiem, audzēkņiem un vecākiem par pacietību un paveiktajiem darbiem! Plašāka informācija šeit.
Pateicība (27.12.2017.) drukāt

Ziemassvētki ir balto domu, darbu un pateicības laiks... Vissirsnīgākais paldies visiem mīļajiem, labajiem cilvēkiem, kuri balsoja par mūsu ieceri un deva iespēju uzvarēt Latvijas Mobilā Telefona (LMT) projektu konkursā “LMT Latvijai” ar mūsu - Auces novada pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” pieteikto projektu “LATVJU BĒRNAM TAUTASTĒRPU!”.
Video: Auces novada PII "Pīlādzītis" LMT finansētā projekta "Latvju bērnam tautastērpu!" noslēgums
Kā allaž, novada vidusskolās gada nogales ir īpaši gaidītas, jo tas ir laiks, kad par cītīgu darbu Auces novada pašvaldība sadarbībā ar SEB banku trīs labākos rezultātus ieguvušie skolēni no Auces vidusskolas un viens Bēnes vidusskolas audzēknis dāvanā saņem planšetdatorus. Pirms tika paziņoti skolēni, kuri saņems planšetdatorus, kā ierasts, klātesošajiem bija iespēja noskatīties unikālu teātra izrādi 12. klases skolēnu izpildījumā, ko šogad kopā ar skolēniem veidoja arī 12. klases audzinātāja Aija Zeltiņa. Attēlā no kreisās: Kristiana Patrīcija Valukēvica, Ģirts Ante, Vija Keršus, Linda Jakuboviča, Indra Špela un Laura Kristīne Kulbe.


Ziemassvētku gaidīšanas laiks  PII "Rūķīši", PII "Vecauce”, PII "Pīlādzītis", PII "Mazulis".
Jau gandrīz desmit gadus Auces novadā ir iedibinājusies jauka tradīcija sveikt un godināt tos novada skolēnus, kuriem izdevies iegūt izcilus un teicamus rezultātus mācību priekšmetos. Šie skolēni ir centīgi ne tikai mācībās, bet arī iegūst augstus un atzīstamus rezultātus olimpiādēs, konkursos un sportā. Šogad pie novada domes priekšsēdētājas ieradās 20 skolēni no abām vidusskolām, Auces Mūzikas skolas un Bēnes Mūzikas un mākslas skolas.
2017. gada 1. decembrī atjaunotās VEF Kultūras pils Kamerzālē jau 11. reizi Latvijā notika Valsts izglītības satura centra organizētā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Apbalvojumus todien saņēma arī 7 jaunieši no Auces novada.
Šogad Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu saņēma 53 jaunieši no dažādām Latvijas vietām - Rīgas, Aknīstes, Auces, Dobeles, Gulbenes, Kandavas, Lielvārdes, Ogres, Rojas un Valkas novada.
Arī PII "Pīlādzītis" pagalmā rotājas izgreznota eglīte (12.12.2017.) drukāt


8. decembrī PII "Pīlādzīts" tika iedegta Svētku eglīte.
Plašāks ieskats fotogalerijā un video.
Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” KAA pasākums „Esmu savas dzīves autors”.
1.decembrī Bēnes vidusskolas 11. un 12. kl. skolēni un Auces vidusskolas 12. kl. skolēni piedalījās  personīgās izaugsmes trenera vadīta nodarbībā “Mērķu plānošana” par to, kā atrast savu dzīves aicinājumu un pareizāk izvēlēties nākotnes profesiju.

Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem līdz pat pilngadībai.

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” KAA pasākums „Cep veselīgas kūkas!”. Auces novada mājražotāja Inga Eglīte iepazīstina Bēnes vidusskolas 7. un 10. kl. skolēnus ar savu veiksmes stāstu.
24. un 28. novembrī Bēnes vidusskolas 7. un 10. kl. skolēni ieradās pie  prasmīgās kūku cepējas Ingas Eglītes.
Auces Mūzikas skolas aktualitātes (27.11.2017.) drukāt
Latvijas 99. dzimšanas dienu Auces Mūzikas skolas audzēkņi godināja, dziedot latviešu tautasdziesmas. Šoreiz audzēkņi apvienojās klašu grupās, kurās apgūst solfedžo. Dziedāja visi. Par prieku sev, vecākiem un Latvijai. Paldies Auces vidusskolai  par viesmīlīgajām telpām!
Vairāk informācijas un fotoieskats šeit.
Savukārt, 29.novembrī Auces Mūzikas skolas audzēkņi piedalīsies draudzības koncertā Bauskā. Afiša.


Latvijas Valsts  99. gadadienu atzīmējām arī mēs pirmsskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis” un mums  šī nedēļa pagāja svētku noskaņā.
Mēs būsim tā:
kā baltā svītra karogā!      /Māra Cielēna/


Latvija - tie esam mēs paši, brīvi domās, darbos, mīlestībā un lepnumā par savu zemi, dzimto Latviju! Latvijas valstij ir trīs simboli - karogs, himna un ģerbonis, pret kuriem cieņu ieaudzina bērnībā. Fotoieskats šeit.
PII ,,Vecauce” Latvijas dzimšanas dienas svētku rīts ar koncertu un izstādi ,,Es esmu Latvija” izskanēja 17. novembra rītā. Pēc kopīgi nodziedātas himnas,  skanēja bērnu veltījums dzejoļos, dziesmās un dejās Latvijai.
Fotoieskats šeit.
Latviešu gadskārtas svētkiem Mārtiņiem PII ,,Vecaucē” sāka gatavoties laicīgi, jo šogad viesos aicinājām lietuviešu vienaudžus no sadraudzības pilsētas Jaunakmenes bērnudārza ,,Zvaigznīte”. Rakstījām projektu finansiāla atbalsta saņemšanai ,,Auces novada kultūras un sporta pasākumiem” un guvām atbalstu.
Fotoieskats šeit.
Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Auces novada vidusskolu skolēni turpina pētīt darba tirgu un iepazīties ar dažādām profesijām. Šoreiz KAA pasākums “Teātra aizkulises”, „Aviācija Latvijā”, “Kļūsti par inženierzinātnieku!”
Fotoieskats šeit.
PII "Vecauce” 31. oktobrī notika Vecāku skoliņas nodarbība "Stājas ietekme uz bērna veselību”, kas tika organizēta Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta “Auces novada iedzīvotāju iesaistīšana veselības veicināšanas un nostiprināšanas pasākumos”  ietvaros.  Savā pieredzē dalījās Jaunpils novada domes Sabiedrības veselības veicināšanas speciālists, fizioterapeits un koriģējošās vingrošanas skolotājs ANDRIS FRIDRIHSONS.
Bēnes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau otro reizi piedalās starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem EKSPERIMENTA! Tallinā, kas šogad tika atklāta 20. oktobrī Tallinas Mākslas zālē.
Latviju triennālē pārstāv 11 Latvijas jaunie mākslinieki ar deviņiem darbiem. No Bēnes Mūzikas un mākslas skolas piedalās audzēkņi Baiba Valtere ar darbu “Ahileja papēdis” un Ralfs Žukovskis ar darbu “Būt patiesam – mana vērtība” (pedagoģe Ivita Ceriņa).
 
Šodien vārda diena:
Grieta, Strauta
Šodien
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
< Janvāris >
< 2018 >

Auce

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Auces novada karte
Auces novada karte